KENTİN BUKALEMUNLARI (!)

KENTİN BUKALEMUNLARI (!)

ABONE OL
25 Mayıs 2023 09:02
KENTİN BUKALEMUNLARI (!)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçen gün sosyal medya sayfamda “ Koltuklara talip olanların omurgalı olması gerektiğini “ yazmıştım. Bu paylaşımımdan sonra koltuklara talip olmayı düşünen dostlarım beni arayarak kimleri kast ettiğimi sordular. Oysaki Bandırma gündemini takip eden herkesin böylesi omurgasız kişileri çok sık sosyal medyada görebileceklerini söyleyebilirim.
Sonra biraz düşününce dik durmanın, omurgalı davranmanın günümüzde oldukça zor olduğunu idrak ettim. Onlarda haklı; omurgalı davrandıkları sürece o makamlara gelmenin olanaksız olduğunu biliyorlar. Birilerinin ellerinden tutması gerektiğini, onlar ne derse yapması gerektiğini, onu o koltuğa oturtan kişinin her zaman yanında durması gerektiğini ve de her fotoğrafta tebessüm eden yüzleriyle görünmesinin şart olduğunun farkındalar.
O koltuğa oturmadan önce verdikleri sözleri unutup, o makama oturursam o kişileri yanıma bile sokmam deyip, koltuğun cazibesiyle dün küfür ettiği kişilerle bugün sırıta sırıta poz vermek, tarif etmeye çalıştığım bu omurgasızların en temel özelliklerindendir.
Utanmak onlar için kullanmadıkları bir özelliktir. Her kılığa girmeyi iyi bilirler. O koltukta oturabilmek adına her eli öpmekten gocunmazlar. Onu koltuğa oturtanlara zarar verdiğini bilse bile bukalemunluktan vazgeçmezler. Hedefleri, oturdukları küçük koltuklardan ufak sıçramalarla büyük koltuklara terfi etmektir. Bildiğiniz üzere bukalemun da en tipik özellik olarak derisi renk değiştirmesi ile bilinen bir canlı türüdür.
Utanmazlar. Dün küfür ettikleri kişiler ile yanak yanağa fotoğraf bile verirler. Lakin toplumdan saygı görürler. Koltuktan aldığı güce tapan başkaları da onu adam sanırlar. Bu bukalemunları belli makamlara getirenler şimdilerde pişman olsalar da artık iş işten geçmiştir. Ortaya çıkardıkları kişinin haline bakıp ben ne yaptım dese de bukalemun artık onu da ısırmaktadır.
Etrafınıza bir bakın bakalım. Yukarıdaki satırlarda tarif ettiğim koltuk sahibi bu kişileri görebilecek misiniz? Yok, dostum bu kentte böyle bukalemunlar olmaz diyebilirsiniz. Ya da kaldır ayağını arkadaşım tam da üstüne bastın da diyebilirsiniz.
Karar sizin.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.