KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR

KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR

ABONE OL
25 Kasım 2023 17:45
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Belediye Başkan aday adayı Oya Yücel, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü dolayısıyla basın açıklaması yayınladı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir diyen Oya Yücel ” AK Parti son seçim beyannamesinde de görüldüğü üzere kadına yönelik şiddetle mücadeleyi en önemli çalışma alanı olarak görmektedir. Kadına yönelik şiddetin suç olarak tanımı yoktu bu ülkede daha önce, bunu AK Parti getirdi. Töre-namus cinayetlerinin cezaları, ağırlaştırılmış suç kapsamına alındı. Yine cinsel suç tanımı ceza kanunumuzda daha önce yoktu, bunu da AK Parti getirdi. Yapılan düzenlemelerin pek çoğunun Avrupa ülkelerinde olmadığını görüyoruz. Türkiye’de hem Avrupa’ya hem de dünyaya örnek olan KADES uygulaması var ,bir mobil uygulamayla, birkaç dakikada emniyet mağdurun yanına intikal edilebiliyor. Bu uygulama dünyada örnek uygulama seçildi. Fransa ve Belçika, Türkiye’deki KADES uygulamasını modelledi.

Sadece ev içi değil, başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin ve İsrail’in kadınlara ve çocuklara yaptığı her türlü şiddeti kınıyorum, Bunu ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele Günü’nde bir kez daha ifade etmek istiyorum; şiddet uygulayana, şiddete taraf olana, şiddet üzerinden siyaset yapana, mobbing ve sözlü şiddet uygulayana, şiddeti olumlayan zihniyete karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. “Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.