İŞTE PARTİLERİN BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİ!

İŞTE PARTİLERİN BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİ!

ABONE OL
30 Nisan 2023 13:14
İŞTE PARTİLERİN BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

14 Mayıs 2023 Genel Seçimleri için partiler Milletvekili Aday Listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na sundu. Böylece Aday Adayı Listelerinden 14 Mayıs günü seçim yarışına girecek olan isimler de “Aday” sıfatıyla belirlenmiş oldu. Balıkesir’de her partide sürpriz isimler olduğu gibi listelere girmesine yüksek ihtimalle bakılan fakat yer bulamayan isimler de oldu. Tüm ülke genelinde Aday deneme bonusu 2024 Listelerini ilk açıklayan Parti Milliyetçi Hareket Partisi oldu.

 

 

 

MHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

1- EKREM GÖKAY YÜKSEL

2- HARUN ALGÜL

3- CEM ÖZIŞIKLIOĞLU

4- ABDULLAH SARBAY

5- İLTERİŞ KAĞAN SIKICIKOĞLU

6- NİHAT GEZERGİÇ

7- AYTEN SAK

8- ÖZKAN ÖZTÜRK

9- CEM KIVILCIM

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nde Bandırma’dan Harun Algül ismi listenin 2 nci sırasında yer alırken, 1 nci sırada ise Eski İl Başkanı Ekrem Gökay Yüksel yer aldı. 14 Mayıs Seçimleri için listelerin YSK’ya teslim edileceği son gün olan 9 Mart Pazar günü listelerini teslim eden partilerden Cumhuriyet Halk Partisi’nde ise adaylar şu şekilde sıralandı.

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

1- ENSAR AYTEKİN

2- SERKAN SARI

3- BURAK DALGIN (DEVA PARTİSİ)

4- SEVAL BOZKURT

5- SELİM PANÇ

6- FATMA SİBEL KARABACAKOĞLU

7- DİLEK YALÇIN

8- GÜLİZAR YILDIZ

9- MUHARREM KOÇ

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde liste başında 27. Dönem’de de Balıkesir Milletvekilliği yapan Ensar Aytekin bulunurken, ikinci sırada CHP Balıkesir Eski İl Başkanı Serkan Sarı yer aldı. Listede Bandırma’dan yer alan iki isimden biri olan Dr. Selim Panç 5 nci sırada, Fatma Sibel Karabacakoğlu ise 6 ncı sırada kendisine yer bulabildi. Hatırlanacağı üzere Dr. Selim Panç Bandırma’da CHP İlçe Başkanlığı, Meclis Üyeliği gibi görevlerde bulunmuş, Fatma Sibel Karabacakoğlu ise Bandırma Belediye Meclis Üyeliği görevini sürdürüyordu.

İktidar Partisi Adalet ve Kalkınma Partisi’nde ise listede sürpriz isimler yer aldı. 70’in üzerinde Aday Adayı başvurusu ile Balıkesir’de ilk sırada yer alan Ak Parti’de Bandırma’dan başvuruda bulunan Ömer Alan, Cumhur Geçici, Yavuz Han Kılıç, Muzaffer Şenveli, Nejat Nart Ünver gibi bir çok isim listeye giremedi. Ak Parti’nin Balıkesir Milletvekili Listesi de şu isimlerden oluştu.

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

1- İSMAİL OK

2- BELGİN UYGUR

3- MUSTAFA CANBEY

4- ALİ TAYLAN ÖZTAYLAN

5- PAKİZE MUTLU AYDEMİR

6- MEHMET AYDEMİR

7- AHMET GÜR

8- EŞREF USLU

9- FATİH GÜNGÖR

 

Adalet ve Kalkınma Partisi listelerinde birinci sırada İyi Parti’den istifa ederek Ak Parti’ye katılan ve 27 nci Dönem’de de Milletvekilliği yapan İsmail Ok bulunurken, 2 ve 3 ncü sırayı da yine mevcut milletvekilleri Belgin Uygur ve Mustafa Canbey aldı. 4 ncü sırada ise Ak Parti’den Bandırma Belediye Başkanlığı ve Milletvekilliği görevlerinde bulunan ve Bandırma’nın yakından tanıdığı Cemal Öztaylan’ın oğlu Ali Taylan Öztaylan yer aldı. Ak Parti 5 nci sırada ise yine mevcut bir milletvekili olan Pakize Mutlu Aydemir’e yer verdi.

İyi Parti’de ise ilk sırada yer alan Turhan Çömez sürpriz olmadı. 2 nci sırada ise geçtiğimiz hafta Balıkesir’de gazetecilerle yaşadığı polemik ve kırdığı potla gündeme gelen Eski İl Başkanı Özlem Ural yer aldı. İyi Parti’nin Balıkesir Milletvekilliği Aday sıralaması ise şu isimlerden oluştu.

 

İYİ PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

1- TURHAN ÇÖMEZ

2- ÖZLEM URAL

3- NEDİM TUNA

4-KAMİL GÜLTEKİN ÖZTÜRK

5- NİLGÜN BAŞARAN

6- MUSTAFA LEMİ AYTEKİN

7- METİN ÖZGÜR

8- KEMAL GİRGİN

9- MEHMET ÇALIK

 

14 Mayıs seçimlerine siyasi tarihinde ilk kez katılacak olan Muharrem İnce’nin Memleket Partisi  ve Cem Uzan’ın Kurucu Başkanı olduğu Genç Parti de  Balıkesir Milletvekili Aday Listelerini açıkladı. Memleket Partisi’nde Listenin üçüncü sırasında Bandırma’da esnaflık yapan aynı zamanda Balıkesir İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş Hakkı Bitikli’ye yer verilirken, Genç Parti’de ise Bandırma İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek Aday adayı olan Ali Karaaslan 2 nci Sıradan Milletvekili Adayı gösterildi.

 

MEMLEKET PARTİSİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

1- SİNAN DİKER

2- GÖKSEL TAŞALTI

3- HAKKI BİTİKLİ

4- DIĞDAR DAŞKIN

5- İBRAHİM KAYA

6- AHMET CAN AYDEMİR

7- AKİDE KARAŞAHİN

8- KEREM ALTANHAN

9- AYŞEGÜL TOKTAY

 

GENÇ PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

1-  MUSTAFA ÖZULUS

2- ALİ KARAASLAN

3- EMİNE İLHAN

4- KADİR ÖZCAN

5- TURGAY KAPLAN

6- CİHAN TEKİN KINAY

7- MEHMET YONCU

8- İSMAİL TURAN

9- VOLKAN ŞAHİN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.