GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ ALIRKEN DİKKAT!

GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ ALIRKEN DİKKAT!

ABONE OL
17 Haziran 2023 10:29
GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ ALIRKEN DİKKAT!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Can Gülmezgil vatandaşların güneş gözlükleri alırken sadece fiyatlarına bakarak alım yapmamaları yönünde uyararak, sahte güneş gözlükleri gözlerde kalıcı hasarlara neden olabilecektir dedi.

Gerçek güneş gözlükleri nasıl anlaşılır

Güneş gözlüklerinin sadece yaz aylarında değil yılın her ayında kullanılan bir aksesuar olduğunu belirten can Gülmezgil “ Güneş gözlükleri gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından korur.  Ancak güneş gözlükleri alırken çok dikkatli olunması gerekir. Zira piyasada gerçek olmayan imitasyon güneş gözlükleri oldukça fazla.

Alacağınız güneş gözlüklerin sahte olup olmadığını anlamak için birkaç püf noktası bulunur. Öncelikli olarak alacağınız güneş gözlüklerinde mutlaka ( CE ) işareti olmalıdır. Bu işaret ürünün insan sağlığına Zaralı olmadığını gösterir. (CE ) işareti olmayan gözlükler sahte imitasyon gözlüklerden biridir.

Alacağınız orijinal güneş gözlüklerinde kullanılan bir diğer madde ise ultraviyole (UV) filtresidir. Bu filtre ile gözleriniz güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır.

Güneş gözlüğü alırken satıcılara mutlaka polarize olup olmadığını sorun. Emin olmak içinde gözlüğü takarak güneşe bakın. Gözlerinizde yanma ve batma oluşmuyorsa alacağınız güneş gözlüğü orijinaldir.

Garanti belgesi olmayan güneş gözlüklerini kesinlikle tercih etmeyin. % 100 garantisi olmayan gözlüklerin sahte olma olasılığı çok yüksektir.”

Sahte gözlükler gözlerde geçici ve kalıcı hasarlara neden olur

Sahte olan güneş gözlüklerinin gözerde kalıcı ve geçici hasarlara neden olacağını belirten Can Gülmezgil “ Sahte güneş gözlükleri kullanan kişilerde korneada kuruluk, gözlerde kaşıntı, yanma ve batmalar meydana gelir. Bu şikâyetler ilaç tedavisi ile geçecek sorunlardır. Ancak sahte güneş gözlükleri gözlerde kalıcı sorunlara da neden olabilir. Sarı nokta ve katarak bu sorunlardan bazılarıdır. “ dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.