FESTİVAL İLE BANDIRMA BÖLGEDE ÇEKİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜ

FESTİVAL İLE BANDIRMA BÖLGEDE ÇEKİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜ

ABONE OL
28 Ekim 2023 10:12
FESTİVAL İLE BANDIRMA BÖLGEDE ÇEKİM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festival Komitesi Genel Sekreteri Nüvit Erten Şehir Gazetesine yaptığı değerlendirmede bu sene festivalin kente büyük bir canlılık getirdiğini belirterek, Kuşcenneti Festival ile Bandırma bir çekim merkezi haline geldi dedi.

Bu yıl 32. Düzenlenen Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivalinin kentin tanıtımı açısından çok önemli olduğunu söyleyen Festival Komitesi Genel Sekreteri Nüvit Erten “ Geçmiş festivallere göre bu yılki festival çok daha canlı geçti. Kuşcenneti festivaline sadece Bandırma olarak bakmamak gerek. İl olma yolunda hızla yol alan Bandırma bu festival ile adeta bölgede bir çekim merkezi haline geldi. Tüm çevre ilçelerden ve Balıkesir’den takip edildiğine şahit olduk. Kültürel anlamda bu yıl beklentiler çok yüksekti ve festival bu beklentileri fazlasıyla karşıladığını düşünüyorum. Böylesi Kültür ve Turizm festivallerinin sokağa taşması çok önemlidir. Yaptığımız organizasyonlar ile Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm festivalini kapalı salonlardan çıkararak bandırmalar ile sokakta buluşmasını sağladık. Festival yürüyüşü buna çok güzel bir örnek oldu. Sokak şenlikleri ile Bandırma’ya dinamizm geldi. “

Erten “ Bu yılki festivalde bir ilki de başardık. 6 Bin yıl sonra Daskyleion antik kentinde bir konser düzenlendi. Bu konser tüm ulusal medyada yer alarak Bandırma’nın tanıtımına büyük katkı sağladı. Bu konudaki bize dönüşler inanılmaz olumlu yönde oldu. Festivalde çevre sorunlarına değinildi. Özellikle Marmara Denizinde yaşanan müsilaj çevre felaketi gündeme geldi. Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı yaptığı söyleşi de müsilaj sıkıntısını anlatarak Pina’lar ile bu sıkıntının biteceğini belirtti.

Festivalin uluslar arası ayağını Onyedi Eylül Üniversitesi ile paylaşıldı. Üniversite ile uluslar arası bir afiş ve resim sergisi düzenledik. 35 farklı ülkeden katılım ağlandı. Katılımcılar afişlerini Cumhuriyet meydanında sergiledik.

Doğal olarak toplumun beklentileri çok geniş bir alanı kapsıyor. Bazı kesimler konserlerin daha fazla olmasını isterken, bazı kesimler tiyatro gibi kültürel etkinlikleri tercih ediyor. Festival komitesi olarak tüm beklentileri karşılama adına çaba harcadık.

Festival komitesi olarak bu projede yer alan, emek harcayan herkese teşekkür ederim. “ Dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.