EMEKLİLER 10 ARALIK’TA ANKARA’DA BULUŞUYOR

EMEKLİLER 10 ARALIK’TA ANKARA’DA BULUŞUYOR

ABONE OL
7 Aralık 2023 09:48
EMEKLİLER 10 ARALIK’TA ANKARA’DA BULUŞUYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm Emekliler Sendikası, Emekli Sen ve Emekliler Dayanışma Sendikası 10 Aralık günü Ankara’da ortak mitinge hazırlanıyorlar. Konu hakkında bir basın açıklaması yapan Emekli Sendikaları tüm emeklileri mitinge davet ettiler.

DİSK Emekli Sen Şube Başkanı Levent Balkış ve Emekliler Dayanışma Sendikası Balıkesir Başkanı Muazzez Palta’nın okudu  basın açıklamasında ” Emeklilikte insan onuruna yarışın bir ücret için , emekli aylıklarının prim günü esas alınarak intibak yasası çıkarılarak yeniden düzenlenmesi için , 3600 ek gösterge mağdurlarının haklarının verilmesi için , en düşük emekli aylığının asgari ücret kadar olması için , sağlıkta katkı paylarının tamamen kaldırılması için , asgari ücretten az olmamak şartıyla emekli Bayram ikramiyelerinin miktar ve sayısının arttırılması için  ,sendika hakkımızın engellemesine son verilmesi sendika kapatma davalarının geri çekilmesi için , emeklilikte yaş şartının Adil şekilde kademeli olarak düzenlenmesi için, güvenli bir çevre yaşanılabilir bir Doğa için , saydığımız tüm taleplerimiz için Bizler emekli sendikaları olarak 10 aralık saat 13.00’te Ankara Anıt Park’ta yapacağımız toplu sözleşmeli sendika hakkı mitingimize tüm halkımızı davet ediyoruz emeklilerin tüm yaşamsal hakları için sizleri de dayanışmaya çağırıyoruz Biz emekli sen emekliler dayanışma Sendikası tüm emekliler Sendikası olarak Emeklilerin birlikte mücadelesi ni sonuna kadar sürdüreceğiz Birleşe birleşe kazanacağız.” denildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.