DÜNYANIN HER YERİNDEKİ KRİZ ÜLKEMİZİ DE ETKİLİYOR

DÜNYANIN HER YERİNDEKİ KRİZ ÜLKEMİZİ DE ETKİLİYOR

ABONE OL
26 Temmuz 2023 10:59
DÜNYANIN HER YERİNDEKİ KRİZ ÜLKEMİZİ DE ETKİLİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayhan İpek Servis Taşımacılığı AŞ sahibi Kayhan İpek, akaryakıta art arda gelen zamlar nedeniyle taşımacılık sektörü üzerinde ağır bir yük oluştuğunu söyledi.

Önce pandemi, sonra deprem ve seçimler ülke ekonomisine büyük bir darbe vurduğunu belirten Kayhan İpek “Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan savaş yüzünden her ülkede yaşanan ekonomik sıkıntıları ülkemizde de yaşar duruma geldik. Bu gelişmeleri fırsat bilenler karaborsa üzerinden haksız artırımlarda bulundular. Otokontrol sisteminin daha iyi çalıştırılması, kontrol dışında zam yapanların cezalandırılmasını bekliyoruz.

Maliyetlerdeki artışların bir kısmını sektör olarak bizlerde çalıştığımız firmalara yansıtmak zorunda kaldık. Uzun yıllardan bu yana çalıştığımız bazı firmalar tehdit edercesine farklı arayışlara yöneldiler. Tüm bu gelişmeler içinde sektör içinde kalmaya gayret ediyoruz.”

İşi gereği fazla seyahatler gerçekleştirdiğini söyleyen Kayhan İpek “ Bu ekonomik gelişmeler sadece ülkemizde yaşanmıyor. Tüm Dünya bu zorlukları yaşıyor. Özellikle akaryakıt fiyatları her ülkede sıkıntı yaratıyor. AB ülkelerindeki akaryakıt ücretleri Türkiye’den daha pahalı. Ülke olarak kimse kusura bakmasın ama çok hızlı bir batılılaşma süreci yaşıyoruz. Aile bireylerinin her birinde cep telefonu varken şimdilerde her aile birden fazla araca sahip olmaya başladı. Tasarruf yapmaktan ülke olarak uzaklaştık.

Tüm bu olumsuz gelişmelere karşın ben umutsuz değilim. Alınan ekonomik tedbirler çerçevesinde en kısa sürede ekonominin normal haline döneceğini umut ediyorum. “ Dedi. Cemal ATABEY

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.