DARISI BANDIRMA’NIN BAŞINA

DARISI BANDIRMA’NIN BAŞINA

ABONE OL
12 Mayıs 2023 10:06
DARISI BANDIRMA’NIN BAŞINA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avlu’daki çocuk oyun grubunun kapasitesi 4 kat artırıldı

Balıkesirlilerin çocuklarıyla birlikte çokça zaman geçirdiği Avlu Yaşam ve Aktivite Merkezi’nde bulunan oyun grubunu yenileyen Büyükşehir Belediyesi, kapasitesini 4 kat artırdı. Çocukların can güvenliği göz önüne alınarak oluşturulan oyun grubuna; bilişsel ve zihinsel materyaller de eklendi.

Şehrin dört bir yanında bulunan parklarda yeni oyun alanları oluşturan ve mevcut durumda ömrünü yitirmiş veya talebi karşılayamayan oyun gruplarını yenileyen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, son olarak Avlu Yaşam ve Aktivite Merkezi’nde bulunan oyun grubunu yeniledi. Mevcut haliyle Avlu’daki talebe yetersiz gelen oyun grubunun kapasitesini dört kat daha artıran Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, alana yeni materyaller de ekledi. Tırmanma alanlarından kaykaya, salıncaktan tahterevalli ile zihinsel ve bilişsel oyun alanlarına kadar birçok materyali bünyesinde bulunduran yeni oyun grubu, Balıkesirlilerin çocuklarıyla birlikte çokça zaman geçirdiği Avlu Yaşam ve Aktivite Merkezi’nin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlandı. Çocukların can güvenliği, sağlığı ve hijyen koşulları göz önüne alınarak oluşturulan yeni oyun grubunda çocuklar keyif alarak eğlenecek. Alandan küçük olduğu için sökülen oyun grubu ise daha uygun bir parkta değerlendirilecek.

PARK REVİZYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Yeni oyun grubu hakkında bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Doğan, şöyle konuştu: “Yücel Başkanımızın talimatları doğrultusunda Avlu Aktivite ve Yaşam Merkezimizde bulunan oyun grubumuzun Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzce revizyonunu gerçekleştirdik. Mevcut grubumuzun kapasitesini dört kat daha artırdık. Uluslararası standartlara uygun olarak 3 cm ile 13 cm kalınlığında EPDM kauçuk uygulaması gerçekleştirdik. Bu tarz uygulamalarımıza şehrimizin diğer bölgelerinde de devam edeceğiz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.