ORAL: DEVLETİMİZİ YANIMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ

ORAL: DEVLETİMİZİ YANIMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ

ABONE OL
12 Mayıs 2023 10:02
ORAL: DEVLETİMİZİ YANIMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Bandırma Taşıyıcılar Kooperatifi ( BANSER ) Başkan Yardımcısı Levent Oral, 16 Haziran tarihi itibari ile okulların kapanacağını  belirterek bir sezonu daha kazasız belasız atlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

KRİZ KÜÇÜK YERLERDE DAHA YOĞUN HİSSEDİLDİ

2020 yılında önce pandemi arkasından da ekonomik kriz yüzünden çok zorlu bir süreçten geçtiklerini belirten Levent Oral “ Bu süreç servis taşımacılığı sektörünün belini büktü. Krizi en derinden yaşayan sektörlerin başında servis taşımacılığı sektörü geldi. Velilerle sözleşmelerimiz devam ettiği için artışları sözleşmelere yansıtmadık. Kriz büyükşehirlerde biraz daha kolay geçse de destekler bize ulaşmadığı için ilçelerde kriz daha yoğun hissedildi.

ARAÇ YAŞ SINIRI 20 YAŞ OLMALIDIR

Öne çıkan akaryakıt zamları olsa da artan maliyetler hep görünmeyen kalemleri teşkil etti. Döviz stabil hale gelmesine karşın yeni araç fiyatlarındaki anormal artış hala devam ediyor. Eylül ayında 740 bin liraya alınabilen 16 kişilik minibüslerin fiyatı bugün 1 milyar 150 bin liraya alabiliyoruz. Araçları yenileme noktasında bu yüzden zorluklarımız var. Şoförler Odaları ve Federasyon olarak taleplerimiz doğrultusunda araçlardaki 12 yaş sınırı 15 yaşa yükseltildi. Bu karar velilerimizde çocuklarımız eski ve güvenli olmayan araçlarla mı taşınacak sorusunu sordurdu. Ancak BANSER olarak tüm araçlarımızın kontrolleri bakımları eksiksiz yapılmaktadır. Araçların yenilemesi noktasında ülkenin parası dışarıya gidiyor. Bu yüzden sektör olarak araç yaş sınırının 20 yaşa çıkarılmasını istiyoruz. Bandırma olarak servis araçlarının yaş ortalaması oldukça iyi. Araçların yenilenmesi için yüksek olan banka kredi faizlerinin düşürülmesini istiyoruz.

İŞKUR PERSONEL ALIM KAMPANYALARINDAN YARARLANMAK İSTİYORUZ

Sonuçta bizler kamu hizmeti veriyoruz. Devletimiz araç alımlarında bizlere destek olmalıdır. Araç alımlarındaki KDV kaldırılmalıdır. Personel konusunda destek olsun. İŞKUR’un personel alım kampanyalarından sektör olarak bizde yararlanmak istiyoruz. “ Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.