CUMHUR SEVİM: DAHA GÜZEL BİR KAYACIK MÜMKÜN

CUMHUR SEVİM: DAHA GÜZEL BİR KAYACIK MÜMKÜN

ABONE OL
1 Mart 2024 11:38
CUMHUR SEVİM: DAHA GÜZEL BİR KAYACIK MÜMKÜN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayacık Mahallesi Muhtar adayı Cumhur Sevim, mahallede yaşlı ve bakıma muhtaç, ekonomik durumları iyi olmayan vatandaşlar olduğunu belirterek muhtar seçilmesi halinde bu kişilerin tespit edilerek  ihtiyaçlarının karşılanması için ilgili kurumlar ile iletişime geçeceğini söyledi.

Kayacık Mahallesinin adeta kaderine terk edildiğini ifade eden Muhtar adayı Cumhur Sevim” Boş ve atıl durumdaki araziler birer çöplük yuvasına döndü. Ne temizlikleri yapılıyor ne de düzenli olarak ilaçlanıyor.  Çocuk park ve oyun alanlarının yenilenmesi, kadınlar için spor ve egzersiz aletlerinin konulması gerekiyor. Yeşil alanlarımız korunmuyor. Mahallemizde hiç peyzaj çalışması yapılmıyor. Gençlerimizin spor yapabilecekleri futbol, basketbol sahaları bulunmuyor. Mahallemizdeki sokak hayvan sayısı giderek artıyor. Bu hayvanların özellikle kış aylarında hayata tutunmaları adına bazı noktalara kulübeler yapmanın iyi olacağını düşünüyorum.

Kayacık Mahallesinde ve TOKİ Konutlarında ne yazık ki bir banka ATM’si bulunmuyor. Yaşlı ve hasta kişiler maaşlarını almak için şehre inmek zorunda kalıyorlar. Evden çıkmakta zorluk yaşayanlar bu konuda sıkıntı yaşıyorlar. Kayacık Mahallesine ortak bir banka ATM’si koyma adına başvuruları yapacağız. TOKİ Hastane otobüs hattının geçiş saatlerinin sıklaştırılmasını talep edeceğiz. Hafta sonları bu hatta çalışan otobüsler bulunmuyor. Hastaneye gitmek isteyenler,  aracı olmayan insanlar taksi ile hastaneye ulaşmak zorunda kalıyorlar. Hafta sonları da hastane aracı temin edilmesini isteyeceğiz.”

Mahallede birçok noktada atık sular açıktan akıyor uzun zamandan bu yana da bu konuda hiçbir önlem alınmıyor diyen Kayacık Muhtar adayı Cumhur Sevim “ Alt yapı eksiklikleri tamamlanmalıdır. Mahalle için artık yeni projeler hazırlanmalıdır. Mahallemizde sosyal yaşam alanları yok denecek kadar az. Ailelerin gidebileceği bir çay bahçesi yok. Kabul edelim ki, mahalemizdeki ailelerin  gelir düzeyleri düşük. İhtiyacı olan ilköğretim, lise çağındaki öğrencileri tespit ederek onlara yardımsever kuruluşlar vasıtasıyla kırtasiye ve giysi yardımı alınması noktasında girişimlerimiz olacak. Ev hanımları için Halk Eğitim tarafından akşam kursları açmak istiyoruz.  Mahalle sosyal tesisi derslikler yapılarak, kadınların çalışma ve iş sahasına kazandırılmasını hedefliyoruz.  Mahalle sakinleri ile belli periyotlarda toplantılar düzenleyeceğiz. Bu toplantılarda vatandaşların isteklerini dinleyeceğiz. “ Dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.