ÇÖMEZ’İN SAHTE ÜYELİK İDDİALARI ÇÜRÜTÜLDÜ MÜ?

ÇÖMEZ’İN SAHTE ÜYELİK İDDİALARI ÇÜRÜTÜLDÜ MÜ?

ABONE OL
7 Temmuz 2023 15:57
ÇÖMEZ’İN SAHTE ÜYELİK İDDİALARI ÇÜRÜTÜLDÜ MÜ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İyi Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez’in annesi ve ablasına Ak Parti Bandırma İlçe Teşkilatı tarafından kimlik bilgileri ele geçirilerek sahte üyelik yapıldığı yönündeki iddialarına İlçe Başkanı Mehmet Doğan’ın ardından bir yalanlama da Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Meclis Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin’den geldi. Şahin yaptığı açıklamada, Çömez’in anne ve ablasının 20 yıllık Ak Parti üyesi olduğunu ve parti çatısında çok sayıda görevler aldığını, üyeliklerinin de Çömez’in atadığı Kurucu İlçe Başkanı rahmetli İsmail Çolak tarafından yapıldığını ifade etti. Şahin, “ “Sayın Turhan Çömez geçtiğimiz gün bir tweet attı ve dedi ki ”Annem ve ablamı ilk defa bir partiye üye olmak için İyi Partiye müracaat etti fakat Yargıtay Ak Parti üyesi olduklarını söyleyerek bu taleplerini ret etti. Sayın Çömez Gönen’lidir, annesi, ablası Bandrıma’da ikamet eder. Ak Parti Bandırma İlçe Başkanlığı kayıtlarına baktık. Gerçek şu Öncelikle belirteyim ki biz şimdi böylesine mübarek bir annemizin bir hanımefendinin ablasının  fotoğrafını nüfus cüzdanı fotokopisini bilgilerini paylaşmak istemezdik. Bir siyasetçinin ailesinin, eşinin, çocuklarının, anne babasının, ablasının siyasi malzeme yapılmasına karşıyız. Ancak Turhan Çömez sırf birkaç fotoğrafı yayınlansın birkaç habere konu olabilsin diye maalesef kendisi annesi ve ablasını siyaset malzemesi yaptı. Bir siyasetçinin kendisinin annesini ve ablasını siyasi malzeme yapacak kadar irtifa kaybetmesi bir siyasetçi için çok vahim bir durumdur, acizliktir. Sayın Çömez’in annesinin ellerinden öpüyoruz, annesi ve ablasından özür dileyerek Turhan Çömez’in iddiasının cevabını belgeleriyle veriyoruz:

Annesi ve Ablası Ak Partiye Çömez’in Milletvekilliği Döneminde 2003 Yılında

Her ikisinin de üye başvuru formu ve ekindeki nüfus cüzdanı fotokopileri ile fotoğraflarına bakınca görüyoruz ki Turhan Çömez’in annesi ve ablası 30.08.2023 tarihinde üye olmuşlar. Annesinin karar sayısı 12 ablasının 28. Annesinin Üye kayıt Numarası 350, ablasının üye kayıt numarası 328. Her ikisi de 20 yıldır Ak Parti üyesi. Bu arada partinin Bandırma’da sandık görevi ve müşahitlik görevleri var. Turhan Çömez bu tarihte Ak Parti Milletvekili.

Üye Kaydı Turan Çömez’in Atadığı İlçe Başkanı Yapmış

Üye oldukları dönemde ilçe başkanı rahmetli İsmail Çolak. Sayın İsmail Çolak Turhan Çömez’in atadığı kurucu Bandırma İlçe Başkanı.

 

Turhan Çömez Ak Parti Milletvekilliğinde Efsane Çalışmalar Yapmıştı

Turhan Çömez Ak Parti rozeti taşıdığı, Ak Parti Milletvekili olduğu dönemde çalışkanlığı, ülke ve Balıkesirlin sorunlarına karşı duyarlılığı, derinliği, dinamik ve sevecen ilişkiler kurarak gönüllere girmeyi başarmıştı. Balıkesirliler onun yeniden siyasete dönmesi karşısında Ak Partili Turhan Çömez’in geri geleceğini düşünerek heyecan duymuşlardı.

İyi Partili Turhan Çömez Büyük Hayal Kırıklığı Oluşturdu

Ancak Turhan Çömez çok kısa sürede o Balıkesirlilerin özlediği Turhan Çömez’in tarihte kaldığını bambaşka bir Turhan Çömez’e dönüştüğünü göstererek büyük bir hayal kırıklığı oluşturmayı başardı.

Yeni dönemin Turhan Çömez’i maalesef boş beleş açıklamalar, yalan ve dezenformasyon üzerine inşa edilmiş algı operasyoncusu, vizyonsuz, sosyal medyada fenomen olabilme hastalığına tutulmuş bir siyasi figür olarak görüyoruz.

Turhan Çömez hızla kedine gelip Ak Partili Turhan Çömez Dönemi Vizyonuna Yükseltmelidir

Sayın Çömez hızla kedine gelip hiç olmazsa Ak Partili Turhan Çömez Vizyonuna yeniden kendini yükseltmelidir. Ancak bu şekilde şehrine ve ülkesine faydalı olur, aksi halde bir süre sonra “Yalancı Çoban” durumuna düşecektir.

Bir Balıkesirli olarak AK Parti Dönemindeki Turhan Çömez profilini onun derinliğini onun çalışmasını çabalarını bekliyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.