PANÇ : HAYVAN GEMİSİNDEN YAYILAN KOKU SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR

PANÇ : HAYVAN GEMİSİNDEN YAYILAN KOKU SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR

ABONE OL
3 Temmuz 2023 17:57
PANÇ : HAYVAN GEMİSİNDEN YAYILAN KOKU SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Limanı’nın canlı hayvan ithalatı için uygun bir liman olmadığını belirten Doktor Selim Panç, “Yayılan koku özellikle astım, bronşit ve kalp hastalıkları bulunan bireylerin sağlığını tehdit etmektedir.”dedi.

Son zamanlarda Bandırmalı vatandaşların şikâyetçi olduğu hayvan gemilerinden biri daha Bandırma Limanı’na yanaştı. Doktor Selim Panç Bandırma’da çevreye yaydığı kokular sebebiyle hava kirliliğine sebep olarak vatandaşları isyan ettiren canlı hayvan gemilerinin Bandırma Limanı’na yanaşmasının uygun olmadığını söyledi.

“KALP HASTALIKLARI BULUNAN BİREYLERİN SAĞLIĞINI TEHDİT ETMEKTEDİR”

Limana yanaşan canlı hayvan gemilerinin Bandırma’da Paşabayır Mahallesi ve liman çevresinde yer alan birçok mahallede dayanılmaz bir kokuya sebep olduğunu belirten Doktor Panç, “Paşabayır Mahallesi’nde Bandırma Limanı’na yanaşan büyük canlı hayvan gemilerindeki angus hayvanlarından kaynaklanan bir koku var. Bu koku özellikle astım, bronşit ve kalp hastalıkları bulunan bireylerin sağlığını tehdit etmektedir.”dedi.

KRONİK SOLUNUM YOLLARI HASTALIKLARINI TETİKLENİYOR

Yayınlan kokunun astım ve bronşit gibi kronik solunum yolları hastalıklarını tetiklediğini belirten Doktor Selim Panç, “Birileri para kazanacak diye halkımızın sağlığını tehdit edemeyiz. Yetkililere ve bu ithalatlardan sorumlu Ticaret Bakanlığı’na sesleniyoruz. Bu problemi bir an önce giderin. Bandırma Limanı, canlı hayvan ithalatı için uygun bir liman değil.”diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.