CHP BALIKESİR İL BAŞKANI ERDEN KÖYBAŞI YENİDEN ADAY

CHP BALIKESİR İL BAŞKANI ERDEN KÖYBAŞI YENİDEN ADAY

ABONE OL
19 Eylül 2023 13:28
CHP BALIKESİR İL BAŞKANI ERDEN KÖYBAŞI YENİDEN ADAY
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İl Başkanı Erden Köybaşı, 24 Eylül’de gerçekleştirilecek olan CHP Balıkesir İl Başkanlığı 38’inci Kongresi öncesinde basın toplantısı düzenledi ve adaylığını resmi olarak açıkladı.
CHP İl Başkanı Erden Köybaşı, partinin kuruluşunun 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle andı. Köybaşı, partisinin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olduğunu vurgulayarak, “CHP, kuruluşundan bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının ve bayrağımızın yılmaz bekçisidir,” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkemizde laiklik, çağdaşlık, hak ve hukukun koruyucusu olduğunu belirten Köybaşı, “Atatürk devrim ve ilkelerinin yaşamda varlığını sürdürebilmesinin teminatı CHP ve CHP’lilerdir,” şeklinde konuştu. Ülkede yaşanan tedirginlikten bahseden Köybaşı, yurttaşların korku ve umutsuzlukla yaşadığını ifade etti. Her yeni güne “bugün ne olacak” endişesiyle başlandığını belirtti. Ülkedeki ekonomik zorlukları dile getiren Köybaşı, çiftçiden esnafa, işçiden emekliye kadar her kesimin ağır zamlar altında ezildiğini, 14-28 Mayıs seçimlerinin ardından yurttaşların rasyonel politikalarla daha da zor duruma düştüğünü vurguladı. Köybaşı, 2024 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacaklarına inandığını belirtti. Mevcut CHP’li belediye sayısını artırma hedeflerini de ifade eden Köybaşı, partinin yüzüncü yılında yerel seçimlerin özel bir anlam taşıdığına vurgu yaptı. Geçtiğimiz haftalarda Madımak katliamı davasının zaman aşımı nedeniyle düşürülmesini de değerlendiren Köybaşı, “İnsanlık suçunda zaman aşımı olmaz” diyerek mevcut iktidarı eleştirdi. Tüm ilçelerde kongre süreçlerini tamamladıklarını belirten Köybaşı, “Parti içindeki kırgınlık, küskünlük ve bölünmenin son bulması için buradayız” dedi. CHP’nin kurumsal kimliğine, tarihine ve geleneklerine sahip çıkmanın her partilinin görevi olduğunu ifade etti. Köybaşı, örgütlerin dinamik, hedef odaklı ve hızlı hareket edebilmesi gerektiğine değinerek, bu yolda tüm partililerin desteğini beklediklerini söyledi. Yerelde iktidar olmanın genel iktidarı getireceğine inandığını ve Balıkesir’in sosyal demokrat belediyecilikle tanışacağına olan inancını dile getirdi. Köybaşı, basın toplantısını “Hepinize katılımızdan dolayı çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” sözleriyle tamamladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.