ŞAHİN HEDEF YÜKSELTTİ : AKIN YETMEZ, ÇÖMEZ’İ DE İSTİYORUZ

ŞAHİN HEDEF YÜKSELTTİ : AKIN YETMEZ, ÇÖMEZ’İ DE İSTİYORUZ

ABONE OL
31 Ağustos 2023 19:50
ŞAHİN HEDEF YÜKSELTTİ : AKIN YETMEZ, ÇÖMEZ’İ DE İSTİYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde kendi adayları ile tek başına seçimlere girme kararının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin de hedef yükseltti. Şahin yaptığı açıklamada, “Bu vesileyle İyi Parti’den Meral Akşener’den özel bir isteğimiz var. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayınız Turhan Çömez olsun…Çünkü Yücel Yılmaz’ın Karşısına Ahmet Akın Yetmez Turan Çömez’i de İstiyoruz” dedi.

Mart 2024 Yerel Seçimler yaklaştıkça Partiler çeşitli açıklamalarla kendi yol haritalarını, çalışmalarını ortaya koyuyor. Siyaset gündeminin en öncelikli konularından birisi hangi Partilerin ittifak kuracağı ve hangilerinin tek başına gireceği. Bu anlamda Cumhur İttifakında bir hareketlenme yok. Ancak Millet İttifakında bir yandan sert açıklamalar diğer yandan belirsizlik sürüyor.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 26 Ağustos açıklamasından sonra başlayan tartışmaları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Gurup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin değerlendi.

Bu tartışmalar ne Ak Parti’nin ne de milletin gündeminde olmadığını, bu atışmaların sadece koltuk peşindeki o partilerinin yöneticilerinin gündemi olduğunu söyleyen Gurup Sözcüsü Birol Şahin : “ İlkeli Ahlaklı Çözüm Odaklı Muhalefete Hasretiz, ilkeli, ahlaklı, çözüm üreten muhalefet baş tacımız . Millet İttifakı dağılan veya dağılmayan haliyle sergiledikleri ilkesiz sadece koltuk bölüşmeye odaklı devlet, millet hassasiyeti  veya dünyanın içinde bulunduğu sorunların çözümlerine uzak halleri aslında bizi de üzüyor. Aslında  Millet ittifakı üyesi partilerin zihinlerinde ürettikleri siyasi fantezilerden Milletimiz bıktı. Gene eskiden de denedikleri küsme senaryosunu oynamaya yeniden başladılar. Neymiş İyi Genel Başkanı Meral Akşener “Biz tek başımıza gireceğiz” demiş. Kimsenin inanası gelmiyor. Bir siyasetçi için son derece acıklı bir durum. Merak hanım İnanılırlığını kaybetmiş bir Genel Başkan. Sebebi kendisi, izlediği siyaset tarzı siyaset alanında geçmişten bu güne bıraktığı iz.” dedi.

Akşener Siyasi Hayatı Boyunca Girdiği Her Yeri Dağıttı

Açıklamasının devamında “Çiller’den, Bahçeli’ye, Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Herkesin Asenası” denilen Meral Akşener’in DYP’de, MHP’deki siyasi çizgisinin Millet İttifakı’nda da devam ettiğini video görüntüleri ile göstererek Meral Akşener’in siyasi dönüm noktalarını kısaca anlatan   Ak Parti Gurup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin: “ İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 1996 yılında Mehmet Ali Birand’ın sunduğu 32.gün programında reklam arasında iyi bir örgütçü olduğunu, hedefinin DYP teşkilatını ele geçirmek olduğunu, bu nedenle Bakan olduğunu ve Refah-Yol Hükümetini kendisinin yıktığını söylüyor. İç İşleri Bakanı olduğu kendi Hükümetini yıkmış…Sadakatle bağlı olduğu yazılan Genel Başkanı Tansu Çiller’in Başbakan olmasını “Ben Engelledim” Refah Yol Hükümetini “Ben Yıktım” diyor.. Meral hanım 1995’te Milletvekili seçildi.  DYP Genel Başkanı Tansu Çillere o kadar sadakatle bağlıydı ki ismi “Aile tetikçisi” ve “Çillerin şakşakçısı”na çıktı. Refahyol hükümeti sona erince Akşener de “burjuva kızı” dediği Çiller’e cephe aldı. Parti içinde muhalefetin temsilcisi oldu ve Çiller’i devirmeye çalıştı. Ancak başarılı olmadı. DYP’den istifa etti. Aradan geçen 4 yıl sonra bir baktık ki Refah Partisinin önde gelen isimleri Abdullah Gül ve Abdüllatif Şener ile  diğer fotoğraf Recep Tayyip Erdoğan ile Ak Parti kuruluş çalışmaları yapıyor Meral hanım…Gazete Manşeti ilginç “Erdoğan’ın Asenası”….Aradan geçen 6 yıl sonra 2007’de MHP’ye katıldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kendisine parti içinde çok değer verse de MHP’nin de başına geçmek istedi. Devlet Bahçeli’yi devirmek isteyen muhalefetin başrolüne üstlendi. Fakat Tansu Çiller’den sonra ikince mensubu olduğu partiyi ele geçirme Genel Başkanını devirme projesi daha başarısızlıkla sonuçlandı. Baktı Genel Başkanlarını deviremiyor İyi Partiyi kurdu.. “ dedi.

Millet İttifakındaki davranışları geçmişte defalarca tekrarladığını belirten Birol Şahin :” Millet İttifakı üyesi Meral Akşener’in siyasi çizgisi benzer biçimde seyrediyor aslında.. Aralık 2017 Meral hanım “İyi Partiyi CHP ile yan yana getirmek çok ayıp çok çirkin” diyerek çok iddialı sözler etti ve ardından  CHP ile 2019 Yerel Seçim, 2023 Genel Seçim ittifaklarını biliyorsunuz.. Meral hanım 2019 Yerel Seçim öncesi de “Önümüzdeki yerel seçimlerde İyi Parti ve CHP herkes kendi adayıyla seçime girecek.” Demişti ama biliyorsunuz  2019 Seçimlerine birlikte girdiler.. Meral hanımın 26 Ağustos’ta söylediği “İttifak yok kendi adaylarımızla 2024 seçimine gireceğiz” sözü yeni değil yani. İnanan var mı? Kendi partilileri bile inanmıyor… CHP zaten laf çevirip sakince gülümsüyor.. Tıpkı Genel Seçimler öncesi İttifak Masasından kalkıp “Kumar masasında Noter masasında olmayacağız” dediğindeki sakinliğini koruyor CHP.O zamanda sadece 3 gün sonra İttifak masasına geri dönmüş ve CHP Genel Başkanının yanında yerini almıştı..” dedi.

Akşener DYP ve MHP’den Sonra Şimdi CHP’yi Parçalıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Gurup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in siyasi hayatı boyunca “Hizip ve Ele Geçirme” siyaseti yaptığını belirterek :”Bu istikrarsız ve ilkesiz çizgi Meral hanımın siyasi hayatı boyunca her girdiği partide her ittifakta uygulayageldiği bir özellik. Meral hanımla yol yürüyen herkesin bu güvensiz çizgisini bilmesi gerekir. İçişleri Bakanı olduğu Hükümeti “Ben dağıttım “diyor. Mensubu olduğu  DYP ve MHP’de Genel Başkanını devirip kendi Genel Başkan olabilmek için yaptıkları ortada. Millet İttifakın sürekli sorun yaratan  unsuru olması son derece normal. Misyonu bu, bildiği siyaset tarzı bu. Meral hanım en iyi bildiği şeyi yapıyor aslında. CHP’nin içini iyi karıştırdı aslında, Belediye Başkanlarını Genel Başkanlarına karşı iyi doldurdu aslında Mansur Yavaş gaza gelmedi ama Ekrem İmamoğlu’nu iyi gaza getirdi. DYP ve MHP’den sonra şimdi CHP’yi karıştırarak ne hale getirdiğini, Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kaybetmesi elinden geleni nasıl yaptığını gördük.” dedi.

Kumar Masasında Blöf Yapıp Koltuk Kapmaca Oynuyorlar

Millet İttifakının Tiyatro Oynamaktan siyaset yapmaya vakit bulamadıklarını  belirten Ak Parti Gurup Sözcüsü Birol Şahin: “Meral Akşener koltuğu korumak ve düşen oyları toparlayabilmek, dağılmayı önlemek için yüksek perdeden bağırıp çağırıyor gene.. Bir yandan da kendi tabiriyle kumar masasında blöf yapıyor, CHP’den garanti Belediyeleri istiyor … Deva, Saadet, DP, Gelecek Partilerin %2 oyları olmadığı halde neredeyse İyi Parti kadar Milletvekilini CHP’den almasını hazmedememiş ama onları örnek alıp onlar gibi CHP’nin garanti Belediyelerini almanın peşinde aslında.” dedi.

Sorunların Gevezeliği ile Siyasi Fantezi Yapıyorlar

“Siyaset yaparken her zaman millete doğruyu söylemek ve sadece millete dayanmak gerekir. Siyasetçinin gündemi her zaman milletin sorunlarına çözüm üretmek, çözüme odaklanmak olmalıdır. “ sözleriyle Millet İttifakını ilkeli, ahlaklı, çözüm odaklı siyaset yapmaya davet eden Ak Parti Gurup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin “ Sorunların gevezeliğini yapmak, kendi zihinlerinde ürettikleri siyasi fantezilerini gerçekmiş gibi millete anlatmak ve iktidarı millet dışında güç odaklarında aramak ve bu yolla milletin gündemini meşgul etmek CHP, İyi Parti ve Millet İttifakının üyelerinin siyaset tarzı olarak benimsemiş olmaları milletimizin ve devletimizin yararına bir siyaset tarzı  değildir. Görüyorsunuz Millete hizmet gibi bir dertleri yok.. Koltuk kapabilmek için milletin devletin makamlarını kumar masasında bölüşme kavgası yapıyorlar.. Mayıs ayında başaramadılar şimdi farklı bir yöntemle millete tuzak kurma derdindeler. Bunların tek tek ya da ayrı ayrı girmelerinin hiç değeri yok… Millet Mayıs ayında bu zihniyetin gerçek yüzünü bir kere daha gördü… Bu Yalan üzerine kurgulu sahte siyasete gereken dersi verdi. Şimdi gene yalancıktan birbirleriyle kavga ediyormuş gibi hezimeti unutturmaya çalışıyorlar.” dedi.

İster Tek Tek İster Hep Birlikte Bizim İçin Fark Etmez

Gurup Sözcüsü Birol Şahin “Bu vesileyle İyi Parti’den Meral Akşener’den özel bir isteğimiz var. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayınız Turhan Çömez olsun…Çünkü Yücel Yılmaz’ın Karşısına Ahmet Akın Yetmez Turan Çömez’i de İstiyoruz” dedi.

Ak Parti Gurup Sözcüsü Şahin: “İster ayrı ayrı ister birlikte girsinler milletimiz laf yapan, tuzak kuran, tiyatro oynayan, yalan algı yapan ile millete hizmet üreten, milletin sorunlarını çözmek için dertlenen proje üreteni Mayıs ayında ayırt ettiği gibi Mart 2024 te de ayırt edecektir. Biz sadece milletimizin ferasetine, Anadolu’nun irfanına inanıyor, bulunduğumuz her konumda kimin ne dediğine ne yaptığına bakmaksızın  milletimize ve devletimize hizmete odaklanıyoruz.. “ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.