CAN ATALAY İÇİN OTURMA EYLEMİ YAPTILAR

CAN ATALAY İÇİN OTURMA EYLEMİ YAPTILAR

ABONE OL
12 Ekim 2023 09:45
CAN ATALAY İÇİN OTURMA EYLEMİ YAPTILAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TİP Bandırma İlçe Örgütü ve Bandırma Demokrasi Platformu Gezi Parkı Davası kararını kınayarak tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın serbest bırakılması için Cumhuriyet Meydanı’nda oturma eylemi gerçekleştirdi. Eylemde “Can Atalay’a ve Gezi tutsaklarına özgürlük!” talepleri dile getirildi.

TİP Bandırma İlçe Başkanı Şerife Sevim Şenel, Milletvekili olmasına rağmen Gezi Parkı Davası nedeniyle tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında 12 Ekim’de Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu’nun kararını açıklayacağını belirtti.

Tip Bandırma İlçe Başkanı Şerife Sevim Şenel, “Can Atalay hakkında kesin bir gerçek bulunuyor: Atalay’ın vekil adaylığı hukuka uygun şekilde olmuştur, Hatay halkı tarafından seçilmiştir, TBMM İnsan Hakları Komisyonunun üyesidir, danışmanları vardır, vekillik görevini yapması önünde hiçbir engel yoktur ve hukuksuz şekilde cezaevindedir. Mesele yalnız Can Atalay meselesi de değildir. Cezaevinde, siyasi fikirleri nedeniyle bulunan tüm tutsaklar derhal serbest bırakılmalıdır. Bir hukuk katliamı olan Gezi Davası’ndan hükümlü bulunanlar derhal serbest bırakılmalıdır.

Bu da yetmezmiş gibi, Adalet Bakanı, önce hukuk devletinden bahsedip sonra da, Gezi’yi terörle bağdaştıran sözler söyleme cüretini göstermiştir. Gerekçesi de insanların ölmesiymiş. Adalet Bakanı kendine gelmelidir. Haddini bilmelidir. Gezi’de dostlarımız, kardeşlerimiz polis kurşunuyla, iktidar yanlılarının saldırısıyla katledilmiştir. Adalet Bakanı, ağzından çıkan sözlerin anlamını bilmiyor olabilir. Ama biz biliyoruz. İktidar, dünyanın en kitlesel ve barışçıl eylemine saldırarak suç işlemiştir. Ve sorumluları er geç yargılanacaktır. Gelecekte, ‘Biz Özgürlüklerimizi böyle kazandık’ demek için yürüyoruz ve kazanacağız.” dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.