BİR MATEMATİK DEHASI DA BANDIRMA BİREY KOLEJİN’DEN

BİR MATEMATİK DEHASI DA BANDIRMA BİREY KOLEJİN’DEN

ABONE OL
2 Haziran 2023 11:24
BİR MATEMATİK DEHASI DA BANDIRMA BİREY KOLEJİN’DEN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akdeniz Üniversitesi tarafından bu yıl 27. Düzenlenen “ Ulusal Matematik Olimpiyatlarında “ 8. Sınıflar kategorisinde Bandırma Birey Koleji öğrencisi Fatma Zehra Konuş Balıkesir Bölge 1. si ve Türkiye 3. sü oldu.

Olimpiyata katılabilmek için yapılan yeterlilik sınavına 520 ortaokul ve 1472 lise öğrencisi katıldı. Bu öğrencilerden toplam 700’ü final sınavına katılma hakkı kazandı. Final sınavına ise 63 sekizinci sınıf öğrencisi katıldı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Yeditepe Üniversite’sinde Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı final sınavına katılan Bandırma Birey Koleji öğrencisi Fatma Zehra Konuş üstün başarı göstererek madalya almaya hak kazandı.

Birey Koleji 8. Sınıf öğrencisi olan Fatma Zehra Konuş’u makamında kabul eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan öğrenciyi ve Birey Koleji öğretmenlerini kutladı ve Fatma Zehra Konuş’a başarı belgesi ile küçük altınla ödüllendirdi.

Sınavlara çok sistemli bir çalışma ile hazırlandığını söyleyen Birey Koleji öğrencisi Fatma Zehra Konuş “ Sınavlara çok motive olarak hazırlandım. Sınavda sorular oldukça zordu. Sonuçları öğrenince çok mutlu oldum ve kendim ve ailem adına gururlandım. Pazar günü yapılacak sınavlarında başarılı olarak Ankara Fen Lisesine girmeyi hedefliyorum. Beni yetiştiren Birey Koleji öğretmenlerime ve aileme teşekkür ederim.”

Başarılı öğrenciyi makamında kabul eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “ Zehra kızımızla gurur duyduk. Çok zor bir başarıya imza atarak Bandırma’yı, Birey Kolejini ve ailesini onurlandı. Zehra bizim camiamızın ve 15 Temmuz şehidi olan bir babanın da kızıdır. Hedeflediği Ankara Fen Lisesine girmesini canı gönülden istiyoruz. “ Dedi.

matematik Olimpiyatlarında Balıkesir 1. si ve Türkiye 3. sü olan Birey Koleji 8. sınıf öğrencisi Fatma Zehra Konuş’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan başarı belgisini takdim ederek altın takarak ödüllendirdi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.