BELKİ BEN ARŞ’A UÇACAKTIM DA, SEN PRANGAYDIN AYAĞIMDA!

BELKİ BEN ARŞ’A UÇACAKTIM DA, SEN PRANGAYDIN AYAĞIMDA!

ABONE OL
3 Aralık 2023 18:26
BELKİ BEN ARŞ’A UÇACAKTIM DA, SEN PRANGAYDIN AYAĞIMDA!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugünkü konumuza ilham olan bugün bana sorulan sorulardan biri…Nesrin hanım, hani bağımlı olduğumuz şeyleri siliyorsunuz ya eski sevgilimi de siler misiniz? Tabi ki silerim, malzemeleri getirin yeter deyince baktı yüzüme;BİR ADET SARI BEZ LAZIM BİR DE ESKİ SEVGİLİ pırıl pırıl yaparım elbette…Aslında diyecektim ki travmalarınız benim malzemem ve bunlarla yüzleşmeye hazır mısınız?Ama illa ki İzahı olmayanın mizahı oluyor.
Kim demiş silinmesi gerektiğini kim demiş travma silinebilirliğini! Bunları iyileştirmek istiyor musunuz? Zira ben silmiyorum aksine farkındalık oluşturuyorum. O travmayı çözümlemenizi ve o an ki kendinizle barışmanızı, sevmenizi sağlamak için yoldaşlık ediyorum. Ve ona ihtiyacınız olmadığını, ondan beslenmenin en çok size zarar verdiği bilinciyle bağımlı olduğunuz o duygudan kurtulmanızı sağlıyorum belki de…Her şey de bir hayr olduğuna inananlardanım ben. Her şerle kısıtlı değil! Tesadüfler yok bu hayatta ve hayatta ki rolümüz bu kadar değersiz değil.
En azından hayat mottomu dile getirmek adına şunu belirtmeliyim ki, biriyle karşılaştıysak boşuna değil. Hayatta her şey tevafuk, boşuna bir araya gelmediniz ve boşuna karşılaşmadınız sizi duygudan duyguya sürükleyen o kişilerle. Zamanında hissettiğiniz o coşkun pozitif hisler, şimdi hayal kırıklığıyla dolu bir öfke girdabına soktu sizi ki belki haklısınızdır bile.
Ama bu haklılık yakın zamanda beklentinizi karşılamıyorsa ve siz bu beklentiyi dinamik tutmaya kararlıysanız, sizi kıskıvrak yakalayan o hüsran duygusu maalesef saplantı haline gelecek bir süreliğine. İsteyeceksiniz ki bir an önce silinsin, yok olsun içimde ona dair ne varsa.
Size bir iyi bir kötü haberim var.
İyi haber; Geçecek!
Kötü Haber ise delipte geçecek!
Tabi bu bir ihtimal.
Ama o delik dediğiniz çukurcuklardan öyle güzel çiçekler açacak ki gelenin acısına da yaşattığına da baş göz üstüne diyeceksiniz. Burada ŞEMS-İ TEBRİZİ’nin bir sözü geliyor aklıma. Gerçi O, o sözü yanında olmak istediği yarenine ithafen söylemiş olsa da ben hayatıma giren çıkan dost, arkadaş, akraba, yar farketmeksizin tevafuk ettiğim herkes için hissediyorum.

İster yar ol ister yara lütfun da başım üstüne kahrın da….

Ben de diyorum ki; Bazen yar oldun bazen yara, lütfuna da kahrına da eyvallah demeyi bilmek lazım. O kişiyle yapamadığınız yüzleşmeyi, içinizde ki ona dair duygularla yapmadığınız sürece hep eksik ve beklentide hissedeceksiniz. Eyvallah diyerek bu ilişkinin size kattıklarını kabul ederek ve yaralarınızı onarabiliyor olmanın kutlayışlarıyla yolunuza devam edebilmek sizi güçlendirecektir.
Aksi takdirde n’olur benden alın silin diyerek kalbinizi parçalamak isteyecek, olur olmaz zamanlarda göğüs üzerinde beliren o tek atımlarla hissettiğiniz çarpıntıdan beden yorgunluğu yaşamaya devam edeceksiniz. İyileşmek için yapmanız gereken tek şey teşekkür etmek. Evre evre kabul edişle beraber sizin gelişmenizi sağlayacak bu durum, eğer gerekli olgunluğa erişirseniz teşekkür sebebiniz olacak..
Sonrası mı?
Eğer gerçekten bu konuyla ilgili gerekli tekamüle ulaştıysanız kim bilir belki de tekrar karşılaşacaksınız. Belki hayat sizi, birbirinizi daha fazla yaralamamanız için uzaklaştırarak, hazırlıyordur.
Belki farklı insanlarla sınanacak (ki burada aklınıza hemen sevgili gelmesin, arkadaşlıklar dostluklar ve bazen sırdaşlıklar sevgilinizde bulduğunuz roller), birbirinizin kıymetini anlamanızı sağlayacak ve yeni hallerinizle sımsıcak daha sağlıklı ve daha mutlu bir birlikteliğe yol alacaksınız. Ya da farklı bir bireyle başladığınız yolculukta yeni kimliğinizle daha olgun tavırlarla yaklaşacaksınız. İçinizden şunu geçirdiğini duyar gibiyim bazılarınızın.

E hani ‘’ Kader gayrete aşıktı’’?

Elbette sonuna kadar katılıyorum. Ama onun için ve ilişkiniz için elinizden geleni yaparken kendinizi unutmanız ve kendinizi yok sayıp bu rollerin piyonu haline getirmeniz, gayretinizin öznesini sadece aşık olduğunuz kişi üzerinde odaklamanız sizi hatalı kılıyor. Sonra terazinin şirazesi kayıyor ve kopmak zorunda kalıyorsunuz.
Neyse uzunca lafın özeti yaşadığınız her an aldığınız her nefes ve sağlıklı hareketler gösteren her hücremiz çok değerli. Lütfen değerini bilen ve bilecek kişileri kalbinize misafir edin. Diğerlerini silemezsiniz ama onlara teşekkür edip uğurlarsanız bu olgunluğa eriştiğinizde hayatınıza bir daha aynı tür davranışları gösteren toksikleri çekmezsiniz. Çünkü sınav siz geçer not alana kadar devam edecek!
Aşkla kalın ve aşkınızın değerini siz yanında yokken bile yüreğinin derinliklerinde her zaman hissedenlerle……

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.