BAŞKAN TOSUN ÖZEL BİREYLERLE BULUŞTU

BAŞKAN TOSUN ÖZEL BİREYLERLE BULUŞTU

ABONE OL
3 Aralık 2023 17:43
BAŞKAN TOSUN ÖZEL BİREYLERLE BULUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde özel bireyler ve aileleri için kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdi. Bandırma Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun’un da katıldığı organizasyon yoğun katılımla gerçekleşti.

Bandırma’daki engelli derneklerine mensup engelli bireylerin ve ailelerinin katılım gösterdiği organizasyonda konuşan Bandırma Belediye Başkanı Av Tolga Tosun, “Özel bireyli vatandaşlarımız toplumumuzun vazgeçilmez parçalarından bir tanesidir. Özel bireyli hemşehrilerimizi sosyal hayata teşvik etmeye ve ihtiyaç duydukları her an onlara yardım eli uzatmaya devam edeceğiz. Onların dertleriyle dertlenerek, hayat içerisinde yaşadıkları sorunları çözüme kavuşturarak yaşam standartlarını yükselteceğiz.

Şunu iyi bilmeliyiz ki; herkesin eşit olduğu, tüm hak ve özgürlüklerden yararlandığı bir toplum tüm engellerin ortadan kaldırıldığı bir toplumdur. Özel bireylerimizin toplum içerisinde ihtiyaç duydukları desteği vermek, onları sosyal hayata adapte etmek hepimizin ortak görevidir. Bandırma Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne hayata geçirdiğimiz projelerimizin tamamında özel bireyli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz. Bugüne kadar sağladığımız danışmanlık hizmeti ile özel bireylerimizin ve ailelerinin ihtiyaç duydukları destek ve sosyal yardımlara sağlıklı bir şekilde ulaşmalarını sağladık, medikal malzeme, akülü sandalye, tekerlekli sandalye, walker yürüteç gibi ürünlerin tedariğiyle özel bireylerimizin sosyal hayata katılımını arttırıyor, sağlık hizmetlerinin aksamaması için ulaşım desteği sağlıyoruz. Ayrıca yaşanılan sağlık kaybı nedeniyle kendi yemeğini yapamayan, kendi hane temizliğini gerçekleştiremeyen vatandaşlarımıza her gün sıcak yemek ikramı gerçekleştiriyor, hane temizliklerine destek veriyoruz. Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezimiz bünyesinde özel bireyli vatandaşlarımız için çeşitli kurs programları gerçekleştiriyoruz.

Önümüzdeki günlerde Engelli Hizmet Birimimiz içerisinde sanat atölyemizi faaliyete geçirdik, sanatın iyileştirici gücü ile özel bireylerimizi toplumun her alanında güçlü bir birey haline getirmeyi hedefliyoruz. Görme engelli vatandaşlarımız için Boğaziçi Üniversitesi ile iş birliği sağlayarak Sesli Kitap Kütüphanesi projemizi hazırlayarak en kısa sürede kullanıma sunacağız. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla hem farkındalık sağlıyor hem de her bireyimize eşitlikçi yaklaşarak onları sevgiyle kucaklıyoruz.

Seçim öncesinde bu şehir hepimizin şehri diyerek yola çıkmıştık ve bir söz vermiştik. Bu söz ışığında mülkiyeti belediyemize ait olan Tatlısu mevkinde âtıl durumda bulunan, yaz dönemlerinde birilerinin özel mülkü gibi kullandığı, kamunun, bu halkın arazisini “Engelsiz Yaşam Kamp” projemizle işlevsel hale getirerek özel bireylerimizin ve halkımızın kullanımına sunduk. Ülkemizde örnek teşkil edilen projemiz kapsamında özel bireylerimizin kullanımına uygun olarak hazırlanan 10 adet bungalov ev, sosyal donatı alanları, restoran ve kafe alanları oluşturduk. Hazırlanan bu özel alanda kentimizde faaliyet gösteren, özel bireylerimizin sesi, gözü, kulağı olan engelli derneklerimize üye olan 285 özel gereksinimli vatandaşımızı aileleri ile birlikte 3’er günlük periyotlar halinde her şey dahil konsepti özelliğinde misafir ettik. Bu yaz toplamda 855 kişiye ev sahipliği yapan bu nitelikli projeyle yüreklere dokunuyor, kamunun sıcak elleriyle özel bireylerimizi sarıp sarmalıyoruz.

Söz verdiğimiz gibi bu şehir herkesin şehri olacak. Bu şehirde eşit, adil kamu hizmetlerini ayrım yapmadan her kesimle buluşturmaya devam edeceğiz. Bandırma’nın temel sorunlarına bir bir çözüm buluyor, geleceği sağlam temelleri üzerine dayalı bir kent hayatını sizlere sunmak için çaba sarf ediyoruz. 2024-2029 yılları arasında da inşallah sizlerin desteği ile bir arada olacak, kurduğumuz fikir ve istişare masası etrafında özel bireylerimizin hayat standartlarını iyileştirecek projeleri hep birlikte hayata geçireceğiz. Bizim tek gayemiz ve işimiz yaşanabilir geleceği güçlü mutlu bir Bandırma inşa etmektir, bundan asla şüpheniz olmasın.

Unutmamalıyız ki en büyük engel sevgisizliktir, sevgi varsa engel yoktur. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Şehrimizdeki özel bireyli kardeşlerim olmak üzere ülkemizdeki tüm özel bireyli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, aileleriniz ile birlikte huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum. “ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.