BAŞKAN TOSUN’DAN ÖZDEMİR’E GASTROTURİZM CEVABI: BÜYÜKŞEHİR O İŞİ İYİ YAPIYOR, ONLAR YAPSIN!

BAŞKAN TOSUN’DAN ÖZDEMİR’E GASTROTURİZM CEVABI: BÜYÜKŞEHİR O İŞİ İYİ YAPIYOR, ONLAR YAPSIN!

ABONE OL
17 Ekim 2023 16:30
BAŞKAN TOSUN’DAN ÖZDEMİR’E GASTROTURİZM CEVABI: BÜYÜKŞEHİR O İŞİ İYİ YAPIYOR, ONLAR YAPSIN!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2024 bütçesinin görüşüldüğü Belediye Meclis Toplantısı’nda Ak Parti Grubu adına söz alan Meclis Üyesi Av. Zeynep Özdemir, Bandırma Belediyesi’nin kente gastroturizmi getirmesi ve desteklemesi gerektiğini ifade etti. Özdemir, “Hem kültür mirasımıza sahip çıkma noktasında hemde kentimizin gostro turizimini canlandırmak için birtakım çalışmalar yapılmalıdır. Artık gastro turizm diye bir gezi türü var sayın başkan, ama bizim bu konuda hiçbir çalışmamız yok. Bandırmamızın yerel lezzetlerini turizmle buluşturmalıyız. Saçaklı mantısı, ekşi mayalı ekmekleri, tarhanası, çiğböreği, peynirlerimiz, edincik zeytinimiz, kavunumuz, yoğurdumuz. İvedilikle sosyal tesis sayımız artırılarak bandırmaya özgü yiyeceklerimizin sunumu ve satışı sistemine geçilmelidir. Bandırmaya dışarıdan gelen bir turistin, yöresel ürünlerimize kolayca ulaşabileceği satış noktalarımız, ürünleri tadabileceği restoran ve cafeteryalarımız olmalıdır. Bu hem kültürel hem de turistik bir yatırımdır. Bandırmanın hem merkezine hem de giriş ve çıkış ana yol güzergahlarına birer tane sosyal tesis yapılarak gostro turizmin canlandırılması noktasında bu adım atılmalıdır. ” dedi.

BAŞKAN TOSUN ELEŞTİRİLERİ CEVAPLADI

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Ak Parti Grubu adına bütçe üzerine konuşma yapan Meclis Üyesi Av. Zeynep Özdemir’in sözlerine cevap verdi. Başkan Tosun, “2024 yılı bütçesini biz hazırlık olarak bıraktık. Bizden sonra biz oluruz, başkası olur. Yatırım dediğinde bizim kapalı pazar yerlerimiz, malta deresi projemiz devam ediyor. Bunları Mart ayına kadar bitirip açarsak, işimizi yapmış olacağız. Köpek barınağı ile ilgili ve Levent Kapalı Pazar yeri ile ilgili bir yatırımımız var yeni bütçede. Araç alımları ile ilgili bir bütçe koyduk yine. Bizimle aynı büyüklükte bir il 3 katı daha fazla iller bankası ödemesi alıyor. Bize 30 milyon geliyorsa, aynı nüfusa sahip bir ile 90 milyon geliyor. İl olmamız lazım. Önümüzdeki günlerde kapalı pazar yerimizin üstüne 1,8 MW’lık bir güneş enerjisi projesi yapacağız. İhaleye çıkılacak bunun için önümüzdeki günlerde. 10-15-20 yıllık seçenekler var. Arkadaşlarımız hazırlıklarını yapıyor. Erikli Santralimiz var 1 MW. Bu dönem yan parselini istedik. Marjinal Tarım olması gerekir. Sol tarafından marjinal tarım var. Sağ tarafından yok denildi. Alamadık. Kendi malın olsa böyle konulara takılmıyorsun. Pazar Yeri bizim kendi yerimiz olduğu için böyle şeylere gerek olmuyor. İhaleye çıkıp, yapabiliyoruz” dedi. Özdemir’in projesini gösterdiği ve Başkan Tosun’un adını verdiği Gençlik ve Spor Merkezi hakkında da görüşlerini açıklayan Başkan Tosun, Küçük Sanayi Sitesi önünde bulunan ve Bandırma Ticaret Odası’nın bina yapmayı planladığı yerle ilgili maliyet artışları nedeniyle Oda’nın sıcak bakmadığını ifade etti. Başkan Tosun Gençlik ve Spor Merkezi ile ilgili projeleri tamamlanan ve Korozman Mevkii’nde yapılması planlanan bir projeleri olduğunu fakat maddi açıdan kendilerini hazır hissetmedikleri için ihaleye çıkmadıklarını belirtti. Ak Partili Özdemir’in Bandırma’da Gastro turizminin canlandırılması ve Belediye’nin bu konuda Bandırma ve yöresinin ünlü yemeklerinin sunulduğu restoranlar açmasına yönelik talebine de cevap veren Başkan Tosun, ” Gastronomiyi Büyükşehir yapsın. O iyi yapıyor. Güzel yapıyor. Onlar yapsın” dedi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.