BANDIRMA’NIN BİLİNMEYEN SPOR VADİSİ

BANDIRMA’NIN BİLİNMEYEN SPOR VADİSİ

ABONE OL
9 Mayıs 2024 04:29
BANDIRMA’NIN BİLİNMEYEN SPOR VADİSİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Şehir Gazetesi olarak Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurettin Konar’ın konuğu olduk. Ziyaret de İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü ve Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan’da bizlere eşlik etti.

Şehir Gazetesi olarak Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurettin Konar’ın konuğu olduk. Ziyaret de İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü ve Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan’da bizlere eşlik etti.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde yapımına başlanan spor tesislerini haber yapmış olsak da ilk kez yakından ziyaret etme fırsatımız oldu. Birçok tesis bitmiş bazıları da son dokunuşları bekliyor. Bandırma adına böylesi muhteşem spor tesislerine kavuştuğumuz için sevinirken bir yandan da kentin bu tesislerden haberdar olmamasına üzüldük. Biz de buraya “Bandırma’nın Bilinmeyen Spor Vadisi” adını koyduk.
Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Nurettin Konar eşliğinde gezdiğimiz tesisleri okurlarımıza tanıtmak istiyoruz.
deneme bonusu
Bandırma yarı olimpik yüzme havuzuna kavuşuyor
Uzun yıllardan bu yana Bandırma’da yüzme havuzu niye yok diye dert yandık. Belediyemiz bir zamanlar deniz kenarında şişme yüzme havuzlarında çocuklarımıza yüzme kursları verdiler. Denizi olup denizine girilmeyen Bandırma’nın artık yarı olimpik bir yüzme havuzu var. 25 metre boyundaki yarı olimpik havuz bu hafta sonunda doldurulmaya başlanacak. 300 kişilik seyirci kapasitesi ile Bandırma nihayet yüzme havuzuna kavuşacak.
Bu havuzu saat 16.00’ya kadar üniversite öğrencileri ders için kullanırken 16.00- 23.00 saatleri arasında Büyükşehir Belediyesine başvurarak havuzdan Bandırmalılar da yararlanabilecek.

Fitness salonu Büyükşehir desteği ile…
Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin desteği ile yapılan Fitness salonu, Türkiye’de üniversite içinde bulunan fitness salonlarının en kapsamlı ve donanımlı salonu durumunda. Büyükşehir Belediyesinin maliyetlerini karşıladığı salonda yeni nesil koşu bantları, elektrikli bisikletler, Kürek makineleri, A’dan Z’ye bölge çalıştırıcı kondisyon aletleri bulunuyor. Balıkesir’den gelecek eğitimciler burada eğitim verecekler.

Ampute Futbol Sahası bile var!
Ampute futbol oynamaya elverişli 60X40 boyutlarında suni çim sahası bitmiş durumda. Dekan hocamızın verdiği bilgilere göre ampute futbol ligi maçlarının oynanabileceği, turnuvalar düzenlenebileceği bir saha hazır durumda.

3 bin kişilik kapalı salon
Banvit’in basketbol hamlesi ile basketbol ligiyle tanışan Bandırma şimdilerde salon olmadığı için basketboldan uzaklaşmış konumda. Mevcut Kara Ali kapalı Spor salonu önce tadilata alınsa da depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkım aşamasında. Basketbolda hamle yapmak isteyen Bandırmaspor için Üniversite içinde yer alan 3 Bin kişilik bu salon bulunmaz bir nimet gibi duruyor. Parkeleriyle, tribünleriyle pırıl pırıl olan salon adeta seyircilerini bekliyor.
Yine bir zamanlar hentbol maçlarını oynayacak salon olmadığı için Bandırmaspor kız hentbol takımı maçlarını Erdek’te oynamak zorunda kalmıştı. Voleybol takımları Kara Ali Acar spor salonunun voleybol sporuna uygun olmaması nedeniyle çalışmalarını ve antrenmanlarını okul salonların da yapıyorlardı. Bu salon hem hentbol hem de voleybol maçlarının oynanabileceği ölçülerde. Yüzme havuzu gibi kapalı spor salonundan da vatandaşlar başvuru yaparak faydalanabilecekler.

Çok amaçlı spor alanı
Bandırma stat istiyor diye yırtınırken üniversite içinde çok amaçlı spor alanı yapıldı. Ekonomik nedenler dolayısıyla müteahhit firma işi bitirmemiş. Tribünler ve suni çim zemin tamamlanmış. Ancak tartan pist tamamlanmayı bekliyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin bu eksikliği tamamlaması bekleniyor. Bittiğinde Tribünleriyle, tartan pistiyle tüm atletizm yarışmalarının yapılabileceği bir spor alanına Bandırma kavuşmuş olacak.
2 Bin seyirci kapasiteli bu saha da ne yazık ki uçuş konisi içinde yer aldığı için ışıklandırılma şansına sahip değil. Zemin de suni çim olduğu için Bandırmaspor’un bu sahada lig maçı oynamayacak. Cemal ATABEY

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.