ÖZGÜRLÜKLERİMİZEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ

ÖZGÜRLÜKLERİMİZEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ

ABONE OL
8 Temmuz 2023 10:10
ÖZGÜRLÜKLERİMİZEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Emekçi Kadınlar Platformu geçtiğimiz günlerde Balıkesir Sivil Toplum Platformu Festivaller ile ilgili olarak  açıklamaya yanıt verdi.

Ülke yangın yeriyken sevinçler yaratmak için, hayatı renklere boyamaya,
şarkılarla, şiirlerle bezemeye neden yasak koymaya çalışıyorsunuz sorusunu soran Platform bileşenleri ” Müzik yasak, yürümek yasak, konuşmak yasak, toplanmak yasak, sarılmak yasak. Ülkemizde satışı yasak olmayan, devletin tekeli ile üretilip satılan ve vergisini tıkır tıkır ödeyerek aldığımız alkol yasak !

Bizler içmesini bildiği kadar medeniyeti de bilen insanlarız. İçene değil içmeyene bakın! Ayran da bizim şalgam da, rakı da bizim, kebap da ,festivaller de bizim konserler de.

‘’Yapılan etkinliklerde kız-erkek bölümünün ayrılmasını talep eden karanlık ,örümcek kaplı zihninize ihtiyacımız yok .Kimin, nasıl eğleneceğinin üzerinde kurulmak istenen tahakküm hevesinizi kursağınızda bırakacağız. Özgürlüklerimizden taviz vermeyeceğiz! Karanlık zihniyetinizin karşısında, özgürlüklerimiz için mücadeleden bir adım bile geri atmayacağız!

Aklıyla ve vicdanıyla hareket eden gençlerin yasakçı zihniyete biat etmeyeceğini biliyoruz.

Biz sizin ne sevip sevmediğinizi, neyi yasaklayıp neye izin vereceğinizi düşünmekten, buna göre gardımızı almaya çalışmaktan çok sıkıldık, uğraştırmayın bizi . ” Dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.