BANDIRMA BELEDİYESİ HASTA DURUMDA

BANDIRMA BELEDİYESİ HASTA DURUMDA

ABONE OL
6 Eylül 2023 11:31
BANDIRMA BELEDİYESİ HASTA DURUMDA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eski MHP Belediye Meclis Üyesi Harun Algül Şehir Gazetesine yaptığı açıklamada Bandırma Belediyesinin kasası tam takır ama yapılacak işler de sırada bekliyor dedi.

Algül: 15 seneden bu yana aynı Bandırma’da yaşıyoruz

Her ne kadar meclis üyeliği görevi bitse de Bandırma’yı yakından takip eden Şehir Planlamacısı Harun Algül “ 15 yıllık CHP Belediyeciliğinde Bandırma’nın nereden nereye geldiğine bir bakmak gerek. Atatürk Caddesi aynı, İnönü Caddesi aynı, Ordu Caddesi aynı,  ana caddeleri geçtim ara sokaklar bile aynı vaziyette duruyor. Gerek sosyolojik, gerek ekonomik gerek fiziksel olarak insan 15 sene içinde memleketinde bir şeyler değişsin istiyor. Ogün doğan çocuklar şimdi 15 yaşındalar, çocuklar hala aynı parklarda oynamaya devam ediyor. Bandırma’da hala aynı bozuk sokaklar, aynı çukurlar duruyor. Lögar kapakları bile düzgün değil. Düzensiz yapılanma Bandırma’yı adeta esir aldı. Tabi amacım birilerini suçlamak değil. Ama bizi biz yönettiğimizi de unutmamak gerek diye düşünüyorum.”

Algül: Nasıl bir Bandırma istiyorsunuz?

Nasıl bir Bandırma istiyoruz sorusunu yanıtlayan Algül “ Kent girişinden itibaren peyzaj ve kent estetiği yönünden düzenlenmiş bir Bandırma’yı kim istemez ki? Çöp konteynerlerinin yer altında olduğu, değişik bitki formları ve renkleri ile sokak rehabilitasyonları tamamlanmış, kentsel dönüşümleri yapmış mahalleleri olan, yaya ve trafik düzenlemeleri bitmiş bir Bandırma’yı sizler de görmek istemez misiniz?  Yolları ve kaldırımları düzenlenmiş, otoparkları yapılmış, temiz bir Bandırma’yı kim istemez ki!!!!

Algül: Mahalle şovlarına gerek yok

CHP Belediyesinin yeni aklı başına gelmiş olmalı ki, mahalle toplantıları ile nasıl bir Bandırma istiyorsunuz diye halka sormayı akıl edebildiler. Bu toplantıların sonuçları zaten belli, vatandaşların isteklerini öğrenmek için şova gerek yoktu. Halkın taleplerini 15 sene de öğrenemeyen CHP belediyeciliği Bandırma’da sınıfta kalmıştır. Taş tamiri için özel sektörden medet uman bir belediyede duyduğum en acınası cümle taş ekibimiz yok cümlesidir. Deprem denince bal yapmaz arı gibi toplanan komisyonlardan bir sonuç çıkaramadılar. Tek bir bölgede bile kentsel dönüşümü gerçekleştiremediler. İmar uygulamalarını tamamlayarak planlı alanlarımızı uygulamaya açamadılar. Yapılacak işler listesi böyle uzar gider Bandırma’da. Peki, sorun nerede diye kendi kendime soruyorum. 700 civarında personelle yeteri kadar ekip kuramayan, yapılması gereken işleri yapamamak CHP belediyeciliğinin bir meziyeti olsa gerek diye düşünüyorum. Personel maaşları yatınca yatırıma para kalmaması, geçmişten gelen ve sürekli büyüyen problemleri hala çözemeyen bir belediyecilik anlayışından bence fazla da bir şey beklememek lazım. “

Algül: Bandırma yeni bir belediyecilik anlayışı istiyor

Harun Algül “ 15 seneden bu yana CHP belediyeciliğinden beklediğini bulamayan Bandırmalılar yeni bir yönetim istiyorlar. Yeni bir bakış açısı, yeni vizyon ve yepyeni projeler ile Bandırma’ya yeni bir belediyecilik anlayışı yakışacaktır. Bandırmalılara sormak isterim. Çocuğunuz hastalandığında onu hemen bir hekime götürürsünüz. Şimdi Bandırma Belediyesi de hasta durumda. Bu hastalığın çözümünü aynı işleri yaparak farklı sonuçları bekleyerek bulamazsınız. Bandırma’ya şimdi hemen yeni bir Belediyecilik anlayışı gereklidir. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.