AYDA 150 BİN ÜCRETSİZ BİNİŞ OLUYOR

AYDA 150 BİN ÜCRETSİZ BİNİŞ OLUYOR

ABONE OL
28 Ekim 2023 10:15
AYDA 150 BİN ÜCRETSİZ BİNİŞ OLUYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Soylu Şehir Gazetesine yaptığı açıklamada Bandırma’da 1 ayda 65 yaş üstü ücretsiz binişler rakamının 150 bine ulaştığını ifade etti. Bu rakamın nüfus oranına göre çok büyük olduğunu belirten Ayhan Soylu “ Devletimiz bu ücretsiz binişler için ulaşım şirketlerine belli bir oranda ücret ödese de bu total ücretin sadece 1/6 oranına tekamül ediyor. Bu da her ay araç başına 18 bin liralık ücretsiz taşıma anlamına geliyor.

Ulaşım AŞ olarak biz 65 yaş üstü ücretsiz taşımalara deva edeceğiz. Herhangi bir kısıtlama yapmayacağız. Ancak ücretsiz binişler konusunda yapılan yardımların arttırılmasını talep ediyoruz.”

Üniversite Hastane hattında 35 araç çalışıyor

Onyedi Eylül Üniversitesi ve Eğitim Araştırma Hastanesi hattındaki sıkışıklık konusunda açıklamalar yapan Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Soylu “ Bu hattı Üniversite, Hastane ve Liseler Vadisindeki liselere kullanıyor. Bu hatta toplam 35 aracımız hizmet veriyor. Yaşanan yoğunluğun nedeni araç sayısının azlığı değil yol güzergahı üzerindeki kavşağın yetersizliğidir. Sabah ve akşam saatlerinde bir aracın o kavşaktan kurtulması 6-7 kırmızı ışığı kapsıyor. En kısa sürede Hastane Üniversite kavşağında yeni kavşak çalışması yapılması gerektiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum.”

Ara yolların durumu bir an önce düzeltilmelidir

Ulaşım AŞ olarak Bandırma’da yolcuları mağdur etmeme adına ara yolları kullanarak hizmet verdiklerini söyleyen Soylu “ Özellikle 600 Evler Mahallesi ve mezarlık ara yollarının durumu oldukça kötü. O güzergahtaki öğrenciler için ara yolları kullanıyoruz. Ama yolların durumu bizlere sıkıntı yaratıyor. Yetkililerin bahse konu olan ara yolların onarılmasını istiyoruz. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.