ASLAN: PADEMİ SONRASI MOTİVASYON SIKINTISI YAŞADIK

ASLAN: PADEMİ SONRASI MOTİVASYON SIKINTISI YAŞADIK

ABONE OL
19 Mayıs 2023 11:03
ASLAN: PADEMİ SONRASI MOTİVASYON SIKINTISI YAŞADIK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BANDIRMA TAM BİR EĞİTİM KENTİ OLDU

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan yaklaşık 2 yıl kapalı kalan okullar dolayısıyla pandemi sonrasında öğretmenleri ve öğrencileri tekrar motive etmek noktasında sıkıntı yaşadıklarını ifade etti.

Şehir Gazetesine açıklamalarda bulunan Mutlu Aslan, pandemi sonrasında hem öğretmenlerimizi hem de öğrencilerimizi psikolojik olarak eğitime adapte etmenin zorluklarını yaşadık diyerek “ Ancak çok kaliteli öğretmenlerimiz ve eğitimci kadromuzla bu zorluğu kısa sürede aşmayı başardık.

Bandırma’da eğitim altyapımızı tamamladık

Bandırma’nın diğer şehirlere göre çok özel bir konumu var. Diğer şehirlere benzemediğini ifade etmek isterim. Bandırma yoğun bir eğitim altyapısını tamamlamış bir kent konumunda. Uzunca bir süredir vizyon projeleri hayata geçiriyoruz. 10 seneyi kapsayan çok ciddi bir yatırım sürecinin sonuna geldik. Eğitim alt yapımız ve bina stokumuz tamamlandı diyebiliriz. Liseler Vadisi Projemiz çok önemli bir yatırım projesi idi. Son okulumuz olan Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisemizin tamamlanması ile Liseler Vadisi Projesi bitmiş olacak. Liseler Vadisi projesi için sıkıntılar dile getirilmiş olsa da Liseler Vadisine yapılan okulları şehir içinde yapabileceğimiz arsa stoku ne yazık ki yoktu. Birçok ilçe kent içinde yapılaşma sıkıntıları yüzünden böylesi önemli yatırımları hayat geçiremedi. Bu proje ile öğretmen ve öğrencilerimiz için rahat ve daha konforlu bir eğitim alanı oluşturduk. Kalabalık sınıflar yerine eğitim Bandırma’da daha az sayıda öğrencisi olan sınıflarda devam eder hale geldi.

Eğitim alt yapısı derken özel öğrencilerimiz için artık tüm eksikliklerin tamamladığımız söyleyebilirim. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve Lise seviyesindeki özel öğrencilerimizin tamamını eğitime katma adına eksiğimiz kalmadı. Açıkça ifade edeyim ki, 15 senelik nüfus artışında bile bu konuda sıkıntı yaşamayacağız. Bir de Bilsem kurumundan bahsetmek gerekiyor. Bilsem tüm Balıkesir ilindeki tek okul oldu. Başarıları ile de Bandırma’nın gururu olmaya devam ediyor. Bu konuda Bandırma olarak şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Zira Eğitim Vadisi gibi hazırlanmış eğitim alanları olmasaydı böylesi büyük projelerin hayata geçirilmesi noktasında başarılı olunamazdı.  ”

Üniversite ve 6. Ana Jet üssünün eğitime katkısı büyük

Bandırma’nın bir eğitim kentine dönüştüğünü ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “ Kuşkusuz bu gerçeğin nedenleri var. Öncelikle Onyedi Eylül Üniversitesinin Bandırma’da eğitime başlaması ile gelen öğretim üyeleri ve öğrencilerin katkılarıyla eğitim seviyesinde bir anda pozitif artışlar yaşandı. Bunun yanı sıra Bandırma’da göz ardı edilen 6. Ana Jet Üssündeki eğitim seviyeleri çok yüksek askeri personelimiz bulunuyor. Bu kişilerin eğitime bakış açıları ve katkıları büyük oluyor.

LGS ve YKS’de çok başarılı sonuçlara imza atıyoruz

Eğitim alt yapımızın tamamlanması ile Liselere Giriş Sistemi sınavlarında ve Yükseköğretim Kurumları Sınavlarında Bandırma olarak il genelinde çok başarılı sonuçlara imza atıyoruz. Bu başarının bir etkeni de Bandırma’da yakaladığımız fırsat eşitliği oldu.

Esas olarak ise Bandırma’da Balıkesir Valimiz Hasan Şıldak Bey’in koordinatörlüğünde uygulamaya sokulan BİGEP Projesi bu başarının temelini attığını söyleyebilirim. Ben BİGEP’in özet olarak konsantrasyon demek olduğunu düşünüyorum.

ŞMGL binası yıkılıyor

Bandırma’daki eğitim alt yapı stokumuzun tamamı depreme dayanıklılık testlerinden geçti. Gelen raporlar doğrultusunda bazı okullarımızda güçlendirme yapılırken bazı okullarımızı yıkıp yerine yeni okullarımızı inşa ettik. Bandırma’da tüm kullarımız artık depreme dayanıklı hale geldi.

Bu kentte özel bir öneme sahip bir tarihi barındıran eski ŞMGL binası içinde ne yazık ki yıkım kararı çıktı. Güçlendirerek bu tarih kokan binayı yıkmamak için çaba sarf etsek de ne yazık ki binayı yıkmak zorunda kalıyoruz. Yıkılan bina yerine bir Ortaokul binası inşa edeceğiz. Kurtuluş caddesi tarafındaki bahçe kısmına da 12 derslik TOBB anaokulu yapacağız.” Dedi.

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.