DÖNMEZ: 2023 YILINDA ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLECEK

DÖNMEZ: 2023 YILINDA ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLECEK

ABONE OL
19 Mayıs 2023 10:59
DÖNMEZ: 2023 YILINDA ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLECEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez,14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla Şehir Gazetesine açıklamalarda bulundu. Tarımın, gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun tüm ülkeler için, insanların temel ihtiyaçlarını karşılaması nedeniyle, hayati bir önem taşıdığını belirterek pandemi süreci tarımın bir ülke için ne kadar değerli olduğunu herkese gösterdi dedi.

Tüm çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutlayan Başkan Dönmez “ Haziran ayı sonu itibari ile bölge olarak harman dönemine giriyoruz. Bu sene kullandığımız gübre ve ilaçlar dolayısıyla girdi maliyetlerimizde oldukça fazla artış oldu. Geçen sene buğdayın kilogram fiyatına belirlenen 7, 30 liranın daha fazla üstünde bir fiyat açıklanmasını bekliyoruz. Hava şartları ve yağışlar bu sene çiftçilerinin yüzünü güldürdü. Rekoltenin yüksek olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Bir de fiyatlar çiftçinin beklentileri doğrultusunda açıklanırsa 2023 yılı çiftçiler için iyi olacak diyebiliriz.

Buğdayın yanı sıra bölgemizde ekimi yapılan ayçiçeği ürünü içinde ekim dönemi başlıyor. Sulama yapılan bölgelerimizde ise domates, mısır, karpuz ve kavun üretimi devam ediyor. o bölgelerimizde de ürün miktarının ve kalitesinin bu sene yüksek olacağını öngörüyoruz.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.