ANLADIM Kİ YİNE KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ!

ANLADIM Kİ YİNE KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ!

ABONE OL
26 Haziran 2023 11:29
ANLADIM Kİ YİNE KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

100 il 1000 ilçe projesi kapsamında yerel basın olarak üzerime düşen sorumluluk çerçevesinde konuyu gündemde tutmak adına yazılarıma devam ediyorum. Ticaret Odasında yapılan toplantılardan sonra atılan pek bir adım göremedik. İyi niyetle bu işe koyulanlar, özellikle Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz ve Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan’ın da yeterli desteği görmek bir yana birilerinin onların öne çıkmalarından rahatsız olduğunu düşünüyorum. Umarım ben yanılıyorumdur.

Bandırma’nın il olması konusunda bayrağı taşıyacak olanlar siyasilerdir. 9 Balıkesir milletvekilinin düşünceleri ve kararları bu konuda belirleyici olabilir. Açıkça düşüncemi yazmam gerekirse Bandırma’nın yanında sadece Ak Parti Milletvekili Taylan Öztaylan ve İyi Parti Milletvekili Turhan Çömez olacağını düşünüyorum.
Neden böyle düşünüyorsun diye sorarsanız. Buyurun Tatlısu Engelli Kampı’nın açılışındaki CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin ile aramızdaki diyalogu aktarayım anlarsınız.

Cemal Atabey: Sayın Vekilim hazır sizi Bandırma’da görmüş iken Bandırma’nın il olması konusundaki görüşlerinizi almak isterim.

Ensar Aytekin: Ne söylemeliyim ki, isterseniz böyle netameli konularda konuşmayalım.

Cemal Atabey: Siz milletvekilisiniz, bir şey söylemelisiniz.

Ensar Aytekin: Allah, hem Balıkesir hem Bandırma hem de Edremit için hayırlısı ne ise onu versin.

Cemal Atabey: O zaman el Fatiha ile konuyu kapatalım sayın vekilim.

Bu konuşmalar olurken masada Belediye Başkanı Tolga Tosun ve bazı CHP’nin ağır isimleri de vardı. Sadece Başkan Tosun yarım ağızla “Bandırma il olmalıdır” dedi. Şu kısa diyalog bile siyasilerin bize ne kadar destek vereceklerinin göstergesi değil midir?

CHP İl Başkanı Köymen, eski İl Başkanı Biçki bu konudaki görüşlerini yüksek sesle ifade etmeye başladılar bile. Kendi çerçevelerinden haklılar, gelirlerinin yüzde 40’ını asla kaybetmek istemi yorlar.
Bandırma’nın il olmaması için çalışacaklarını çok net bir şekilde bizlere gösterdiler. 9 milletvekilinden sadece ikisinin Bandırmalı olduğu gerçeğinden yola çıkarsak iktidar milletvekili olarak Taylan Öztaylan tek başına bayrağı taşıyacak diye düşünüyorum. Bize düşen görev de tüm Bandırmalılar olarak bu konuda Öztaylan’ın yanında olmaktır.

Şimdi milletvekillerinden yeterli desteği göremeyeceğimiz anlaşılmış iken, kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz. İçimizdeki kısır kıskançlıkları bir kenara bırakalım. Siyasiler kanalıyla öncelikle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hazırladığımız raporlar ile ulaşmalıyız. Sonra ivedilikle Bandırma halkını konuya dahil etmeliyiz. Kapalı alanlarda değil, binlerce kişinin katılımıyla açık havada toplantılar düzenlemeliyiz. Sosyal medya da Bandırma neden il olmalıdır diye kampanyalar başlatılmalıdır. Özellikle Bandırma iline bağlanacak Gönen, Manyas, Erdek, Susurluk ve Adalar Belediyeleri konuya dahil edilmelidirler.
Son olarak eksikleri olsa da bu konuda ellerini taşın altına koyarak il ateşini yakan Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz’a ve Borsa Başkanı Can Ata Tan’a teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.