ALİ DERMAN: YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

ALİ DERMAN: YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

ABONE OL
18 Ocak 2024 10:07
ALİ DERMAN: YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ayyıldız Mahallesi Muhtarı 31 Mart 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar aday olacağını belirterek 5 senede yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır dedi.

Seçimler yaklaştıkça mahalle sakinlerinin muhtarlık için görüşlerini aldığını söyleyen Ali Derman “ Mahalle sakinlerinin dönüşleri çok olumlu oldu. Büyük bir çoğunluk tekrar muhtarlığa devam etmem gerektiğini söylediler. Ben de bu doğrultu da aday olmaya karar verdim.

Geçen 5 sene boyunca vaatlerimiz doğrultusunda çalışmalara imza attık. Öncelikle yaptığımız her işi azalarımız ile beraber görüşerek tartışarak yaptık. Ayyıldız Mahallesi sınırları içinde bulunan Eski Askeri Çamlık denilen alanın  giriş ve çıkışı trafik yönünden tehlike arz ediyordu. Bu alana girişi mahalle içinden alt geçit yaparak yeniledik.

Ayyıldız Mahallesinin en büyük sorunlarından biri mahallemizde bulunan Genelevdi. Buranın çok yakınında okulumuz vardı. Gerçekten sıkıntı büyüktü. Bandırma Belediyesi ile görüşmelerimiz oldu. Sağ olsunlar onlarda yapılamaz denilen işi başararak Genelevi kaldırdılar. Şimdi o bölgemiz yeni bir yerleşim bölgesine geldi.

Mahallemiz Bandırma’nın en dış mahallerinden biri olduğu için hizmet alımı noktasında eksikliler yaşıyordu. Bunu değiştirmek için her iki belediye ile diyaloglarımızı geliştirme çabası içinde olduk. Mahalle arasındaki sokaklarımızda yollar oldukça kötüydü. Bu sokaklardaki parke taşları yenileyerek asfaltlama çalışmaları yapıldı. 2039 Sokak çöp ve pislik içindeydi. Bu sokak da şimdi eski halinden kurtarıldı.

TIR araçları Mahalle için hep sorun oluşturuyor. Özellikle Erdek Caddesinin TIR trafiğine kapatılması rahatlamaya neden oldu. Çocuk parkımızı yeniledik. İlave olarak spor aletleri konuldu. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Halk Otobüsleri güzergahlarında değişiklikler yapıldı. “

Kapalı Pazar yeri

Muhtar seçilirken verdiklerini sözleri tuttuklarını hatta fazlasını yaptıklarını ifade eden Ayyıldız Mahallesi Muhtarı Ali Derman “ Kuşkusuz mahallemiz yeni yerleşim alanlarıyla gün geçtikçe büyüyor. Doğal olarak da mahallenin ihtiyaçları artıyor. Yeni dönemde de yeni hedeflerimiz var. Önceliğimiz mahallemize bir Pazar yeri kazandırma olacak. Kapalı yada açık Pazar yerini 3 mahalle olarak kullanmak istiyoruz. Bu konuda pazarcılar Odası ile beraber muhtarlar olarak taleplerimizi belediye ilettik. Yeni dönemde Pazar yerimizin yapılması için çalışacağız.

Asit lojmanı kavşağı

Asit Lojmanları kavşağı trafik olarak oldukça yoğun bir bölge. Bu kavşağa trafik ışıklarının konulması yönünde taleplerimiz var. çocuk parkımız artık yetmiyor. Yeni çocuk parkları konusunda belediye ile görüşeceğiz.

ATM ve taziye evi istiyoruz

Ayyıldız Mahallesinde ne yazık ki bir banka ATM’si mevcut değil. Taleplerimiz olsa da nüfus azlığı nedeniyle sonuç alamıyoruz. Ama mahallemiz şehre uzak, yaşlılarımız bu konuda zorluklar yaşıyor. Ortak bir ATM olması için başvurlarımızı yenileyeceğiz. Bandırma Belediyesinin bazı mahallelere yaptığı gibi bizde bir taziye evi ve çok amaçlı kullanılacak bir bina için görüşmelere başlayacağız.

Son kurşun anıtı projesi

Son kurşun anıtı bizim mahallemiz sınırları içinde yer alıyor. İlk projede eksik kalan tamamlanmamış kısımların yapılması için çalışmalar başlamış olsa da bir anda yeni proje bıçak gibi kesildi. Bu proje mahallemize büyük bir hareket ve zenginlik katacak. Her iki belediyenin ortak çalışmasıyla bu projenin hayata geçirilmesi için çalışacağız. “ Dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.