ALGÜL: BANDIRMA VİZYONU OLMAYANLARA BIRAKILACAK KENT DEĞİLDİR

ALGÜL: BANDIRMA VİZYONU OLMAYANLARA BIRAKILACAK KENT DEĞİLDİR

ABONE OL
5 Aralık 2023 17:51
ALGÜL: BANDIRMA VİZYONU OLMAYANLARA BIRAKILACAK KENT DEĞİLDİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Harun Algül, Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için Başkan aday adaylık açıklamasını MHP İlçe teşkilatında gerçekleştirdi. MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, MHP Meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıyı çok sayıda MHP üyeleri de takip etti. Açılış konuşmasını yapan MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sonucun milliyetçi oylar ile belirlendiğini belirterek ” Şu ana kadar çok sayıda partilimiz belediye meclis üyeliği aday adaylığı için başvuruda bulundular. Başkan adaylığı içinde Harun Algül aday adaylığını açıkladı. yarın beraberce gidip Ankara’da MHP Genel Merkezinde başvurumuzu yapacağız. ” dedi.

aday adaylığı açıklamasını yapan şehir plancısı Harun Algül ” Siyasal serüvenimde gerek milletvekilliği adaylığı gerekse şu an beni hiç yalnız bırakmayan sevgili eşim Gülser Algül’e de sizlerin huzurlarında bir kez daha teşekkür ederim. Bilindiği üzere Belediyecilik; Devletin yerel düzeyde kendi mali bütçesi sağlanmış bir sistemle, kendi toplumsal standartlarını bilen ve bu standartları daha üst düzeye taşımaya yönelik stratejiler geliştiren, belirlediği hedefler doğrultusunda yerel halkın sosyal adalet çerçevesinde yaşam kalitesini şekillendiren ve yöneten bir yapı olarak tanımlanmaktadır. Belediyenin kanunla tanımlanmış görevleri olmakla birlikte Belediye başkanının yerel temayüller doğrultusunda kentin bütün sorunlarını ele alan, sosyal, ekonomik, fiziksel ortamda şehir için gerekli gelecek planlarını yapan ayrı bir misyonu da bulunmaktadır. Bu bağlamda Belediye Başkanlarının seçimleri kentin geleceğine şekil veren ve geçen süre zarfında telafisi güç fırsatların kaçırılmasına ya da yakalanmasına olanak verecek önemli bir karardır.

Bu bağlamda yaklaşan 31 Mart seçimlerinde Bandırma halkı kendi kaderini belirleyecek ve kenti refah içinde, huzurlu ve sıkıntıdan uzak yaşanabilir bir kent olması yönünde en doğru Belediye başkanını seçecektir. İşte tamda bu noktada Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu yönetime talip olduğumuzu, genç dinamik ve işin ehli kadrolarla bu süreci yönetmeye hazır olduğumuzu bildirmek isterim.
Tabi ki demokratik toplumlarda demokrasinin gereği bu ağır yüke talip adayların bir adım öne çıkarak öncelikle aday adayı olmaları, uygun görülmesi halinde ise aday olarak yarışa katılmaları gerekmektedir.

Harun Algül olarak 20 yılı aşkın şehircilik ve yerel yönetimler tecrübem ile, hayatımın her noktasında şehre alıcı gözle bakan, sorunları gördüğümde dertlenen ve bu sonu çözmek için ne yapabiliriz diyen bir karaktere sahip biri olarak, Bandırma için yola çıkmaya karar verdim.
Bandırma sokaklarında gezerken, bozuk yolları, kirli çöp kovalarını, yapılmamış logar kapaklarını görüp, çarşıya inince arabamı nereye park edeceğim kardeşim deyip sokak sokak yer aramış, bir misafiriniz geldiğinde Bandırmanın neresini gezdirsek acaba sorusunu sormuş, mahallesinde parkı olmadığı için sokak aralarında top oynayan çocukları görmüş ve bundan dertlenen her bireyin yapacağı gibi bende bu eksiklikleri gördükçe, gerek mesleki bakış açısı gerekse sahiplik duygusu bizleri bu noktada bu işe talip olmaya sevk etmiş ve bu yönde çalışmalara başlamama sebep olmuştur.

15 yıllık siyasi serüvenimde gerek parti yönetim kurulu üyeliği gerekse belediye meclis üyeliğim döneminde bu kente faydalı olacağını düşündüğümüz her konuda destek vermiş, yanlış olduğunu düşündüğümüz her konuda da gerekli uyarıları yapmış birisi olarak, kuru ve kısır bir muhalefet adamı olmadığımızı sanırım bugüne kadar kamuoyuna ispatladığımızı düşünüyorum. Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarının laf kalabalığı yapan değil, icraatların ve projelerin odağında olan bireylerden oluştuğunu bir kez daha hatırlatmak isterim.
Siyasal tablonun her gün değiştiği bu ortamda partimin özümsediği önce devletim ve milletim, sonra partim ve ben düsturu ile yola çıktığımız bugünde, Bandırma yerelinde partimin ve Cumhur İttifakının kazanımlarının artırılması noktasında sonuna kadar çalışacağımızın bilinmesi ve önümüzdeki yerel seçimlerde Bandırma Belediyesinin kazanılması ile Bandırmalı hemşerilerimizin profesyonel belediyecilikle tanıştıracağımıza eminim. İşte tamda bu noktada 31 Mart Yerel Seçimlerinde Bandırma Belediye Başkanlığı aday adaylığımı buradan sizler vasıtasıyla tüm Bandırmalı hemşerilerimize duyurmak istiyorum. Allah çıktığımız bu yolda hayırlısını versin.

Tabi ki ruhunda belediyecilik olan, şehir planlama, peyzaj mimarlığı, yerel yönetimler ve kamu yönetimi eğitimleri aldıktan sonra 20 yılı aşkın süredir birçok belediyle çalışan ve belediyecilikteki örnek projeleri yakından takip eden biri olarak, Bandırma için yapılacakları saymakla bitiremeyiz. 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı için hazırladığımız 42 projenin sadece 2 tanesinin halihazırda mevcut belediye tarafından yapıldığı gördükten sonra, daha önce hazırladığımız 40 adet projenin halihazırda hayata geçirilmeyi beklediğini gördüm. 2019-2023 yılları arasında; değişen bu süre zarfında yeni 40 proje daha gönlümden ve aklımdan geçmiş olmasına rağmen bunların açıklanmasının bu süreçte erken olduğu kanısındayım.

Bandırma sıkışmış yapısını çözebilecek, imar ve bayındırlık hizmetlerinde çağ atlayabilecek, sosyal belediyecilik açısından örnek gösterilecek bir kent haline dönmesi için gerekli potansiyele sahiptir. Bu potansiyel ancak stratejik bir yönetimle gerçekleşebilir. Fakat şu bilinmelidir ki, Bandırmanın il olma hayallerine yeniden umut veren Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Devlet Bahçelinin Cumhuriyetin 100. Yılında 100 İl 1000 ilçe projesi gerçekleşecek ve Bandırma il olacaktır. Bu seçimlerde göreve gelerek Bandırmanın 100 yıllık yakın geleceğine şekilde verecek Belediye Başkanı da bu kentin kaderini belirleyecektir. Bandırma bu süreçte iş bilmezlere, belediyecilikten anlamayanlara, gelecekle ilgili süreci dahi tahmin edemeyen vizyonu olmayan birilerine bırakılacak bir kent değildir. Bandırma halkı Bandırmayı kime teslim edeceğine iyi karar vermeli ve bu işi ehline vermelidir. Vereceğine de inancım tamdır.

Yerel seçim takviminin günden güne daraldığı bu zaman aralığında yarın resmi başvurumuzu da Parti Genel Merkezimize yapacağımızı buradan duyurarak, Bandırma da Milliyetçi Hareket Partisi ve dolaylı olacak Cumhur İttifakının kazanacağı bir tabloda, talip olduğumuz bu görevin verilmesi halinde canla başla çalışacağımızı, Bandırma halkının siyasal eğilimlerinden bağımsız bir şekilde her kesime eşit yaklaşım ve hizmet anlayışı ile kentin yönetimine talip olduğumuzu kamuoyunca bilinmesini arzu ederiz.

Sözlerime burada son verirken, Çıktığımız bu yolda; Bandırma halkının tamamının beklentilerini biliyoruz. Bandırmalı; Atatürk ilke ve inkılâplarını özümseyen, milli ve ahlaki değerleri savunan, evrensel bilimin ve insanlığın ortak akılla oluşturduğu değerler ışığında çalışan, genelde tüm bölgeye, özelde ise Bandırmaya fayda sağlayan; sadece yerelde değil uluslar arası örneklerden de haberdar, Kentimize entellektüel derinlik kazandırmanın ötesinde, Bandırmalının soru sormasını, eleştirmesini ve kent için ortak düşünmeyi sağlamak suretiyle, toplumsal bakış açılarının tümüne açık olan, kent bütününde kurumlar ve disiplinler arası çalışabilen, ekip çalışmasına yatkın bir şekilde, toplumun faydalanabileceği kentsel ve mekânsal projelerin geliştirilmesinde kentin ihtiyacı olan Belediye Başkanını karşılarında göreceklerinden hiç şüpheleri olmasın.
Çıktığımız bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. Saygı ve sevgilerimi sunarım.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.