AK PARTİ VE CHP SINIFTA KALDI

AK PARTİ VE CHP SINIFTA KALDI

ABONE OL
20 Nisan 2023 09:46
AK PARTİ VE CHP SINIFTA KALDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tam 1 yıl öncesinden köşemden yazmaya, ilçe teşkilatlarını uyarmaya çalıştım. Bu seçimlerde mutlaka Bandırma adaylarını milletvekili sıralamalarda seçilebilecek yerlerden aday gösterme noktasında dik durun dedim.

Yerelde gazetecilik gibi siyaset yapmak da zordur. Bandırma için değil koltuk için siyaset yaparsanız başarılı olamazsınız uyarılarında bulundum. Heyhat kime demişim ki, Ak Parti ve CHP ilçe teşkilatları büyük ağabeylerine karşı çıkmaya, sıralamalar konusunda Bandırma’nın haklarını savunma konusunda sınıfta kaldılar. MHP ve İyi Parti ilçe teşkilatları Bandırma’yı temsil noktasında başarılı olarak, milletvekili seçilebilecek yerlerden adaylarını koymayı başardılar. Bir Bandırma sevdalısı olarak onları kutluyorum.

Ak Parti geçen dönem Gönen menşei ancak İstanbullu bir adayı Bandırmalı diye lanse etse de onu Bandırma’da pek göremedik. En büyük icraatı stat dosyasını Recep Tayyip Erdoğan’ın masasına koyduk iş tamam dedikten sonra Süper Lige çıkamadınız ne yapalım demek oldu. Hem Büyükşehirden hem de vekillerden beklediği desteği göremeyen Bandırmalılar umutla 28. Dönem milletvekili sıralamalarında garanti seçilebilecek yerden bir Bandırmalı görmek hayalini kurdular. Ak Parti ilçe teşkilatının ise asla böyle bir çabasına şahit olmadık. Saldım çayıra Mevlam kayıra misali olayı akışına bıraktılar. Ankara ayağında bir Bandırmalı adayın yer alması için adeta kulaklarının üstüne yattılar. Sonuç Bandırma için yine hüsran oldu.


Ak Parti 1. Sıra milletvekili parti değişiklikleri ile gündem olan İsmail Ok oldu. 2. Sırada Bandırma’da hiç izine rastlayamadığımız kadın kontenjanından Belgin Uygur oldu. 3. Sırada ise yine bir milletvekili olan Mustafa Canbey yer aldı ki onun da Bandırma’da izine pek rastlayamadık. Sıralamada fark ettiyseniz ilk 3. Sırayı merkez adayları kaptı. 4. Sırayı ise lütfetmişler Ali Taylan Öztaylan’a vermişler.

Bandırma Güney Marmara’nın lokomotifi ve yaklaşık 350 bin seçmenin oy kullandığı bir bölge olduğunu İlçe teşkilatı belli ki kimseye anlatamamış. Ak Parti Balıkesir’den 4 milletvekili çıkarır mı bilmem. Ben oldukça zor görüyorum. Zira adayını seçilebilecek bir sıraya koyduramayan bir ilçe teşkilatı ile Ali Taylan Öztaylan kardeşim ne yapar bilmiyorum.

Mutlaka Bandırmalı milletvekilleri olsun derken doğum yeri Bandırma yazan kişilerden bahsetmiyorum. Bandırma’da yaşayan, bölgenin sorunlarını bilen, köşeyi dönünce karşılaşabileceğimiz, derdimizi dinleyecek kişileri kast ediyorum. Belki de kavgamızın şehri dediğimiz Bandırma için çok
şey istiyorum.

CHP cenahına gelirsek orada da tam bir hayal kırıklığı yaşıyoruz. Demokrasiden dem vuran CHP neden ön seçim yapmadığını açıklamak zorundadır. Kıytırık sıralama soruları ile ilçe teşkilatlarına danışmak ne kadar demokratlıktır bilmiyorum.
Sıralamaya gelirsek, Bandırma için tam bir skandal diyebilirim. CHP’nin kalesi dediğimiz, 3 dönemden bu yana Ak Parti’ye karşı ezici bir üstünlük sağlayan Bandırma’dan seçilebilecek yerden bir aday yok! İlçe teşkilatı bu süreçte ne yaptı bilmiyorum. Bandırma, Erdek, Manyas, Gönen, Adalar’ı kapsayan Güney Marmara’yı CHP yok saymış.

CHP’nin en yüksek oy aldığı kentler unutulmuş. 1. Sıra Körfez’den Ensar Aytekin, 2. Sıra merkezden Serkan Sarı, 3. Sıra Deva partisinden Bandırmalıların adını ilk kez duyduğu bir kişi olan Burak Salgın, 4. Sıra yine Körfezden Seval Bozkurt hanımefendi. Bandırma’yı ancak 5 ve 6. Sıraya layık görmüşler. Ne diyelim ki, bence bu ilçe teşkilatına çok bile görmüşler! CHP İlçe teşkilatı olarak hiç mi itirazınız olmadı bu listeye ? Hiç mi yok sayılmak gücünüze gitmedi? Bu seçimler çok önemli, sıralamaya takılmamak gerek diye düşünebilirsiniz.

Birileri sizi hepsi Bandırma’nın da adayı diye avutabilir. Allah aşkına birisi söylesin Ensar Aytekin’i kaç kişi Bandırma’da görmüş beş yıldır? Sivil Toplum Kuruluşlarından bayanlar ya da İş İnsanları Ankara’ya gidip çalışmalar yapmasaydı belki de 5 ve 6. Sırayı bile bulamayacaktık. CHP ilçe teşkilatının yapması gereken çalışmaları başkalarının yapması zaten ayrı bir soru işaretiydi. Bandırma için Ankara’da bu çalışmaları yapan kişileri kutluyorum, Bandırma Partisine sahip çıktığınız için.

Küçük bir parantez de CHP’nin aday tanıtım programına açmak istiyorum. Bandırma’da 5 Bin civarında üyesi olan 40 binin üzerinde oyu olan ve CHP’nin kalesi denilen kentte 150 kişi ile aday tanıtımı yapmayı ilçe teşkilatı nasıl açıklar bilmiyorum. Gerçi sanırım böyle bir açıklamayı isteyecek il teşkilatı da olmasa gerek diye düşünüyorum.
Şimdi sandık Bandırmalıların önüne gelecek. Hepimiz hem ülkemizi hem de bölgemizi düşünerek oy kullanacağız. Umarım Bandırmalılar gereğini yaparlar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.