6 AYDA 1 METREKARE DUVAR ONARILAMADI

6 AYDA 1 METREKARE DUVAR ONARILAMADI

ABONE OL
19 Nisan 2023 18:19
6 AYDA 1 METREKARE DUVAR ONARILAMADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Bandırma Sahil Sağlık Denetleme Merkezi Tabipliği” nin bulunduğu Cumhuriyet Meydanı’nda küçük ama şık, ve zemin artı bir katlı 1937 tarihli tescilli yapının İstiklal Caddesi’ne bakan arka bahçe duvarı bir bölümü yaklaşık 6 ay önce bir aracın çarpması sonucu hasar görmüştü.  Ancak yıkık duvarın hâlâ tamir edilmediğini ve hâlâ yıkık bir şekilde durduğuna dikkat çeken vatandaşlar tamir olması için sadece 1-2 gün zaman alacağını belirterek, resmi bir kurum olan Tabipliğin bahçe duvarının tamir edilerek çirkin görüntüden kurtarılması isteniyor. Küçük ama kullanışlı olan yapıya zemin kattaki büroya ön kapıdan girilirken üst kattaki lojmana arka bahçedeki merdivenden giriliyor. Gençliğinde bahçenin daha güzel olduğunu belirten emekli fırıncı Hasan Sümer de duvarın hala yıkık olduğunu görünce hiç yakıştıramadığını ve tamir edilmesini istedi.

 HABERİN İÇİNDEN: Üzerinden nerdeyse 6-7 ay geçti… Ön cephesi ayrı güzellikte, arka cephesi de bahçeli olan şirin yapının bahçe duvarının bir aracın çarpıp hasar görmesi üzerinden herhalde 6-7 ay geçmiştir. Vatandaşların şaşkın bakışları arasında yıkık duvar aynen duruyor… Bir yetkili çıkıp ta, ufak bir iş ama cadde üstünde herkesin önünden geçtiği bu yıkık duvarı biran önce tamir edelim demiyor. Sanki terk edilmiş gibi… Bahçe duvarı diyorum ama bilmeyen de sanacak ki, herhalde hasar gören duvar çok büyük, yapımı da zor öyle kalsın… Hâlbuki öyle değil… İşte fotoğrafı ortada; tahminen 8 metre genişlikte olan duvarın yıkık olan bölümü sadece çok küçük bir bölüm… Nerdeyse 1 m kare…Çok mu zor? Erdem ÖZCAN

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.