500 BÜYÜK ŞİRKET İÇİNDE YER ALDILAR

500 BÜYÜK ŞİRKET İÇİNDE YER ALDILAR

ABONE OL
27 Eylül 2023 09:35
500 BÜYÜK ŞİRKET İÇİNDE YER ALDILAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her yıl ekonomi dünyası tarafından merakla beklenen “İSO-Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasının 2022 yılı sonuçları açıklandı.

Açıklanan sonuçlara göre Bandırma Ticaret Borsası üyelerinden Bandırma Vitaminli Yem Sanayi AŞ, Hastavuk Gıda Tarım Hay. San. Ticaret Şirketi ve Bupiliç Entegre Gıda San. Tic. Anonim Şirketleri Türkiye sıralamasında ilk 500 şirket sıralaması içinde yer aldılar.

2022 yılına ait İSO 500 sonuçları, sanayimizin zorlu bir yılı güçlü bir performansla tamamladığının bir kanıtı niteliğindedir şeklinde konuşan Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan ”  Üyelerimiz, özellikle pandemi ile başlayan dış pazarlardaki dalgalanmalara ve kırılmalara, Rusya-Ukrayna savaşının yarattığı tedarik sorunlarına ve içerdeki finansman sıkıntılarına karşın; her zaman olduğu gibi 2022 yılında da ülkemizin büyüme ve kalkınması mücadelesinde en ön saflarda yer almaya devam etmiştir.

Ülkemizin hedeflerine ulaşabilmesi,  sürdürülebilir ve nitelikli büyümesi için gerekli olan finansal istikrarın yeniden tesisi doğrultusunda kısa süre önce açıklanan “Orta Vadeli Programı” çok önemsiyoruz.

Orta vadeli programın başarısı, ülkemizi dış yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline getirecektir. Teknolojiye dayalı, çevreci ve nitelikli yeni sanayi yatırımlarının artması en büyük isteğimizdir.

Dereceye giren tüm üyelerimizin bu başarısında pay sahibi olan yöneticilerden tüm çalışanlara kadar emeği geçen herkese teşekkür ederiz.  Sıralamadaki bölgemiz firmalarının artması aynı zamanda şehrimizdeki istihdamın, refahın, yüksek gelirin de artması anlamına gelmektedir. Ekonomiden ticarete, tarımdan, sanayiye bir bütün olan şehir ekonomisindeki tüm bu unsurların aynı anda gelişmesi, Bandırmamızı ve Balıkesir’imizi çok daha yükseğe taşıyacaktır.” Dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.