SUSURLUK BELEDİYE BAŞKANI NURETTİN GÜNEY ÇALIŞMALARA HIZ VERDİ

SUSURLUK BELEDİYE BAŞKANI NURETTİN GÜNEY ÇALIŞMALARA HIZ VERDİ

ABONE OL
26 Eylül 2023 12:39
SUSURLUK BELEDİYE BAŞKANI NURETTİN GÜNEY ÇALIŞMALARA HIZ VERDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney kente dokunmaya devam ediyor. yaptığı çalışmalar ile Susurluk halkının gönlünü kazanan Başkan Nurettin Güney Karapürçek Belediye kantarının açılışını gerçekleştirdi.

Karapürçek Belediye Kantarı

Açılışa Başkan Yardımcısı Sibel Sarı ve beraberlerinde Fen İşleri, Park Bahçeler, Temizlik İşleri, İşletme – İştirakler ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri de hazır bulundu.

Susurluk Belediyesi tarafından yaptırılan Kantar’ın açılışında konuşan Başkan Nurettin Güney “ Bu kantarını Karapürçek halkı ile beraberce yaptık. Çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan hemşerilerimizin ve bölgeye gelen herkesin ticaretinde oldukça yarar sağlayacak olan kantar mahalle halkına hayırlı olsun” dedi.

Başkan Güney Gaziler Gününü kutladı

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney 19 Eylül Gaziler Gününü kutladı. Meydandaki tören sonrasında gaziler ve şehit aileleriyle bir kahvaltıda bir araya gelen Başkan Güney gazilere müjde verdi. Muharip Gaziler Susurluk Temsilciliği için bina taleplerine hemen cevap verdiklerini belirten Başkan,  Adnan Menderes Parkı çay ocağının üst katını dernek kullanımına verdiklerini belirti. Açılışını da bizzat Gazilerle birlikte yapan Nurettin Güney” Ne yapsak gazilerin hakkını ödeyemeyiz” Dedi.

Ahilik Haftası Etkinlikleri

Susurluk belediyesi Ahilik Haftası nedeniyle Bursa Uludağ Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Burcu Kaya Çakı’nın Ahilik konulu konferansı düzenledi. Ahilik Geleneğinin değerlerini, geçmişten gelen ahlaklı ve ilkeli anlayışını konferans aracılığıyla Susurluklulara ve öğrencilere aktaran Dr. Burcu Kaya Çakı’ya Belediye Başkanı Nurettin GÜNEY teşekkürlerini sundu.

Susurluk Belediyesi Zabıta Ekipleri Okul Kantinlerini denetledi

Yeni Eğitim ve Öğretim yılının başlaması ile çocuklarımızın en uğrak yerleri olan Kantinler, Susurluk Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından denetlendi. Susurluk Belediyesi Zabıta Ekipleri; ruhsat ve etiket kontrolleri gerçekleştirilerek

Öğrencilerin huzuru için bu tür kontrollerin devam edeceğini bildirdi. Başkan Nurettin GÜNEY; her konuda halkımızın huzuru, sağlığı ve mutluluğu için alışmaya devam edeceğiz dedi.

Depremle Yaşamak Sempozyumu düzenleniyor

Depremler, can ve mal güvenliğinin başlıca tehditlerinden birisi olarak, kentimiz Gündeminin en önemli konularından birisini oluşturmaktadır. Hayatımızı ve Geleceğimizi yakından ilgilendiren depreme dair konuların ele alınacağı ve yetkin kişilerin yer alacağı DEPREMLE YAŞAMAK sempozyumuna tüm halkımız Davetlidir diyen Nurettin Güney sempozyumun 29 Eylül Cuma günü saat 14.30 Susurluk Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacağını belirtti.

Susurluk Belediyesinden Pancar Hasadı

Beraber üretelim diyerek çıkılan yolda, Susurluk Belediyesinin üretim süreci devam ediyor. Yüksek polar değerli pancarlar tarlalardan söküldü ve Susurluk Şeker Fabrikasına teslim ediliyor. Başkan Nurettin Güney; ‘‘Susurluk’un göz bebeği, şeker fabrikamızın üretimine destek vermek, Türkiye’nin üretim hacmine örnek olacak üretim hamleleri gerçekleştirmek, bizleri çok mutlu etmektedir.’’ İfadelerini kullandı. Beraber üretelim diyerek başlayan; Ata Tohumu buğday, Şeker pancarı, Mısır, Pirinç ve Lavanta ile devam eden üretim sürecinin devam edeceğini açıklayan Başkan Nurettin Güney, bu verimli topraklara sahip çıkmak ve üretmek, ülkemize olan borcumuzdur dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.