18 YAŞINDA İLK KAN BAĞIŞINI YAPTI

18 YAŞINDA İLK KAN BAĞIŞINI YAPTI

ABONE OL
28 Haziran 2024 09:28
18 YAŞINDA İLK KAN BAĞIŞINI YAPTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Kızılay’ın başlattığı “ Birbirimize candan bağlıyız “ isimli kan bağışlama kampanyasına Bandırmalılar büyük ilgi gösterdi. Birçok ilde başlatılan kampanyaya Kızılay Bandırma Şubesi de katıldı.

Gençleri kan bağışına davet ediyorum

Yaz aylarına girilmesi kan stoklarının bitme noktasına yaklaşması dolayısıyla başlatılan kan verme kampanyasına 18 yaşını henüz doldurmuş Özgür Öncü Çintan da katılarak hayatında ilk kez kan verdi. İlk kez kan vereceği için heyecanlı olduğunu söyleyen Özgür Öncü Çintaş “ Kanın insan hayatında ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Kan vermenin hayat kurtaracağına bir kişiye can olacağının da farkındayım. Bu bilinçle 18 yaşını doldurunca hemen kan bağışında bulunmak istedim. Birbirimize candan bağlıyız kampanyası çerçevesinde yapılan kan bağışında katılmanın onurunu yaşıyorum. Kan vermek acı veren korkutucu bir olay değil. O yüzden genç arkadaşlarımı Kızılay’a kan bağışı yapmaya davet ediyorum. “ Dedi.

Kan stokları alarm veriyor

Kızılay Bandırma Şube Başkanı Halil Özümüt, ülke genelinde kan stoklarının alarm verecek kadar azaldığı belirterek “ Kan stoklarımızı arttırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla birçok il de başlatılan Birbirimize candan bağlıyız kampanyasına Bandırma Şubesi olarak biz de iştirak ettik. Bandırma bugüne kadar kan bağışında il genelinde her zaman lider olmuş bir kenttir. 1 gün sürecek kampanyamızda 200 ünite civarında kan bağışı hedefliyoruz. 2 araçla ile Cumhuriyet Meydanındaki kan bağışlarımıza vatandaşlarımızın ilgisi büyük oldu. Tüm Bandırmalılara teşekkür etmek istiyorum. “ Dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.