İL: ESNAFA CANSUYU KREDİSİ GEREKLİ

İL: ESNAFA CANSUYU KREDİSİ GEREKLİ

ABONE OL
28 Haziran 2024 09:26
İL: ESNAFA CANSUYU KREDİSİ GEREKLİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf Odası Başkanı Eyüp il, esnaf ve sanatkârların ekonomik bir çıkmaz içinde olduklarını belirterek geri ödeme koşulları uygun olan kredilere ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Piyasada bir fiyat istikrarı olmadığı ifade eden Oda Başkanı Eyüp İl “ Parekende satış fiyatlarında bırakın aylık ve günlük artışlar olmasını artık fiyatlar günümüzde saatlik olarak değişimler gösteriyor. Bu şartlarda esnaf ve sanatkârların iş yapmaları zorlaşıyor. Kredi ödemelerindeki faiz oranları devamlı artıyor. Kredi kullananlar ne ödeyeceklarını bilemez duruma geldiler. Esnaf ve sanatkârları bu açmazlardan kurtulmaları  için cansuyu olacak krediler bekliyoruz. Borçlar tekrar yapılandırılmalıdır. Seçim öncelerinde verilen 7200 gün prim ödeme gün sözlerinin yerine getirilmesini bekliyoruz. Ara eleman sıkıntısı her geçen gün artarak devam ediyor. Herkesin beyaz yakalı olmak gibi bir zorunluluğu olmamalı. Mavi yakalı ara eleman olmak teşvik edilmelidir. Meslek Liseleri özendirilmeli mezunlarına farklı olanaklar sağlanmalıdır. Mecliste bekleyen perakende yasası acilen çıkartılmalıdır.”

Bandırma’da alternatif enerji kaynakları yaratılmalı diyen Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf Odası Başkanı Eyüp İl “ Bu konuda kamu öncü olmalı ve tüm kamu binalarına güneş enerji sistemleri kurulmalıdır. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.