ZÜBÜKZADELER - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ZÜBÜKZADELER

Bu haber 28 Eylül 2022 - 10:36 'de eklendi ve 15.378 kez görüntülendi.

Bandırma’nın ve bölgemizin güçlü kalemlerinden Serhat OZAR , Bandırma Şehir Medya ailesine katıldı. Kendisine hoş geldiniz diyor, ilk yazısını değerli okurlarımıza sunuyoruz. 

Zübük, 6 Temmuz 1995 tarihinde aramızdan ayrılan yazar Aziz Nesin’in siyasetteki çarpık karakterleri kaleme aldığı romanın adıdır.
1981 yılında yönetmen Kartal Tibet tarafından beyaz perdeye uyarlanan “Zübük” romanının ana karakteri olan İbrahim Zübükzade’yi canlandıran 3 temmuz 2000 tarihinde kaybettiğimiz usta sanatçı Kemal Sunal olup, o dönem zor günler geçiren Türk sinemasında izlenme rekorları kırmıştı.
İbrahim Zübükzade (Zübük) kendi menfaatlerini korumak, çıkarı için her yolu deneyen bir karakterdir.
Günümüze uyarlarsak bir çok alanda varlıklarını sürdüren Zübükzadeler yani Zübükler vardır, en çokta siyaset arenasında boy gösterirler.
Vatan, millet söylemleri günümüz Zübük’leri için hikayedir. Tek dertleri makam ve mevkidir. Kriterleri işlerini yürütebilmek, siyasi emellerine ulaşabilmek için her türlü ahlaksızlığı dener, her türlü taklayı atarlar. Parti rozeti, ilkeleri, dava arkadaşlığı, ideolojik tutarlılık günümüz Zübük’ler için hiç farketmez, anında satarlar.
İçleri fitne, fesatla dolu olan günümüz Zübükzadelerinin, burunları çok iyi koku aldıklarından sandık göründüğünde A partisi, B partisi önemli değildir, gündemde olan ve meclise girebilecek olan partilerin liderleriyle görüşmek için her yolu denerler ve mübah sayarlar.
Günümüz Zübük’lerin, ahlaki zafiyetleri olduğundan hırslarının esiri, egoları tavan yapmış insanlardır(!) Gündüzleri kapı kapı dolaşıp halka masal anlatırken, geceleri beş yıldızlı sofralarda gönül eğlendirirler.
Ne yapalım Zübük her yerde Zübük’tür deyip kenara mı çekilelim?
Sizlere soruyorum,
Siyaseti, meslek haline getiren bu Zübükzadelerden ne zaman kurtulacağız?
Bu memlekette onuruyla, şerefiyle namusluca siyaset yapan çağdaş, aydın vizyonuna sahip insanlar yok mu?
Olmaz mı, neler var ama ne yazık ki onlarda günümüz Zübük’leri tarafından siyasetin, siyasetçinin kirletilmesi nedeniyle temiz kalmak adına köşelerine çekilerek, sesleri solukları çıkamaz olmuşlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

casino siteleri slot siteleri
fotos de mujeres hermosas en la playasister in law saves my marriagejulia osten viral video

pet shopKedi mamasıKöpek maması