ZİYARET İÇİN GELDİ, YATIRIM YAPIP BANDIRMA'YA YERLEŞTİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ZİYARET İÇİN GELDİ, YATIRIM YAPIP BANDIRMA’YA YERLEŞTİ

Bu haber 23 Kasım 2022 - 10:36 'de eklendi ve 1.294 kez görüntülendi.

Bandırma’ya dönemin Kaymakamı Tuncay Sonel’i ziyaret için Şanlıurfa!’dan gelen Derbo Sağır, etkisinde kaldığı Bandırma’da iş kurup ailesiyle birlikte yaşamaya karar verdi.

Derbo Sağır, Halfetili bir iş insanı… Şanlıurfa’da başlayan ticaret ve siyaset hayatına şimdi Bandırma’da devam ediyor. Şanlıurfa halkının yakından tanıdığı, Ak Parti saflarında, İl genel meclis üyeliği, 3 dönem Milletvekili aday adaylığı, bölgenin ve ülkenin birlik ve bütünlüğü için, Türkiye’ye kumpas kuran oluşumlar aleyhine yıllarca hukuk mücadelesi vermekle tanınan bunun yanı sıra bölge ve Şanlıurfa için hayati projeleri gündeme getiren birisi Derbo Sağır… CHP’ye geçiş sürecinde parti rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun takacağı kadar da siyasette etkili birisi.
Derbo Sağır 2016 yılında dostu olan o dönem Bandırma Kaymakamlığı yapan Tuncay Sonel’i ziyaret için Bandırma’ya geliyor. Aklında farklı bir yöreye yerleşmek olan Derbo Sağır için Bandırma onun aklına yatınca bu kente yerleşmek süreci de başlıyor. Birecik ve yöresinde halen yatırımları sürse de o artık Bandırmalı bir iş insanı oldu.
Onun hikayesini kendi ifadesiyle aktaralım. Sağır “ O dönem Bandırma Kaymakamı olan Tuncay Sonel Valimi ziyarete geldiğim zaman Bandırma’nın potansiyelini fark ettim. Ailemle beraber hayatımın geri kalanını farklı bir bölgede devam ettirmek bir süredir aklımdaydı. Bunun için Bandırma bence en uygun şehirdi. İş hayatı olarak geleceği olan, siyasi kültür olarak da yaşanabilecek Bandırma’da sigortacılık ve gıda sektöründe işyerleri açtım.


Uzun bir süreden beri, fedakarca, karşılık beklemeksizin, çılgın ve tehlikeli risk ve bedellere göğüs germek suretiyle, elini değil, bedenini taşın altına koymama rağmen, sadece hizmet odaklı plan ve projelerini hayata geçirmek suretiyle mücadele verirken ne yazık ki engellenmeye başlandım. Şanlıurfa İl genel meclis üyeliği yaptığım ve 3 Dönem Milletvekilliği aday adaylığım olan Ak Parti’den kırgın bir şekilde ayrıldım. Dostlarımın çağrısı üzerine siyasete CHP’de devam etme kararı aldım. CHP’ye katılım rozetimi de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun takmasıyla da büyük gurur duydum. Kendisine teşekkür ediyorum.
Bandırma’da siyaset çok daha pozitif ve kırmadan yapılıyor. Bu da siyaset kültürünün geldiği noktayı gösteriyor. Ancak siyasi hareketlerin kendi içlerinde ayrışmalarının olduğunu fark ettim. Bu farklılaşma Bandırma’ya hizmetin önünde engel olduğunu düşünüyorum. Bandırma bu ayrışmayı mutlaka çözmek zorundadır. Bir süre önce Bandırma’da Doğu ile Güneydoğulu İş İnsanları Derneğini ( DİGSİAD ) kurduk. Ben de derneğimizin Genel Sekreterlik görevini yürütüyorum. Din, dil ve mezhep farkı gözetmeksizin yöreye hizmet arzusundayız. DİGSİAD olarak misyon ve vizyonumuzun paralelinde çalışmalarımız devam ediyor.”
Son olarak Derbo isminin ne anlama geldiğini kendisine soruyoruz. Derbo isminin yol gösterici, kılavuz anlamına geldiğini belirten Derbo Sağır “ CHP’ye katılım sürecinde bana destek olan, Balıkesir Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’a, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a CHP Genel Başkan Danışmanı Nuray Çepni ve Balıkesir Çepni boyundan Derya Yıldırım, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, İlçe Başkanı Dr. Selim Panç ve tüm ilçe örgütüne teşekkür e derim. “ Dedi.
Cemal ATABEY

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

casino siteleri slot siteleri
fotos de mujeres hermosas en la playasister in law saves my marriagejulia osten viral video

pet shopKedi mamasıKöpek maması