ZEYNEP YEŞİLTAŞ 1 SENEYİ DEĞERLENDİRDİ

ZEYNEP YEŞİLTAŞ 1 SENEYİ DEĞERLENDİRDİ

ABONE OL
14 Mart 2023 15:16
ZEYNEP YEŞİLTAŞ 1 SENEYİ DEĞERLENDİRDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atatürkçü Düşünce Derneği ( ADD ) Şube Başkanı Zeynep Yeşitaş, yönetim kurulu üyeleri Leyla Çetin, Nergis Şengül ve Sıdıka Irmak ile beraber düzenlediği basın toplantısında görevde oldukları 1 yılı değerlendirdi.

Deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek basın toplantısına başlayan ADD Şube Başkanı Zeynep Yeşiltaş “ Yönetime geldiğimizde 504 olan üye sayımızı bugün itibari ile 601 sayısına çıkardık. Bu vesile ile Atatürkçü dostlarımızı ailemize katılmaya davet ediyorum.

ADD olarak Atatürk ilke ve devrimlerini benimsemiş çağdaş gençlerin eğitimlerine katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Burs desteği veren üyelerimizin desteği ile 36 üniversite öğrencisine 350’er lira, 8 Lise öğrencisine ise 2502er lira burs veriyoruz. Mart ayından itibaren de şehrimize yerleşen 5 depremzede öğrencimize burs vermeye başlayacağız.

Görevde olduğumuz 1 sene boyunca; Köy Enstitülerinin kuruluş yıldönümü olan 17 Nisan tarihinde düzenlenen anma programına katıldık.

23 Nisan günü etkinlikleri kapsamında Devlet Hastanesinde tedavi gören çocuklarımızı ziyaret ederek çocuk kitapları hediye ettik.

23 Nisan günü Ankara’da düzenlenen Büyük buluşmaya 41 üyemiz ile beraber katılım sağladık.

Öğrenci burslarına destek sağlamak amacıyla sergiler açtık, çamlık Kafede kahvaltı etkinliği düzenledik.

Karacabey Longoz ormanlarına gezi düzenledik. “

ADD Şubesinde çok zengin bir kütüphaneye sahip olduklarını belirten Başkan Yeşiltaş “ Arkadaşımız Bülent Çalışkan 5 bin adet kitabı elden geçirerek yeniden düzenledi. İlkokulu seviyesindeki kitapları seçerek Yeni Yenice Mahallesi İlkokuluna bağışladık.

Üyemiz gamze İçim’in sunumuyla İlk yardımın önemi ve ilk yardım temel yaşama desteği konulu konferans düzenledik.

28 Ekim günü ÇYDD ile beraber Cumhuriyet Balosu düzenledik.

Cumhuriyet Bayramı etkinleri kapsamında geleneksel kuru fasulye, bulgur pilavı ve ayrandan oluşan 250 kişilik yemek verdik.

30 Ekim günü 26. Dönem Bursa milletvekili Ceyhun İrgil, Gazeteci Ümit Zileli ve Eğitim İş Genel Başkanı Kadem Özbay’ın konuşmacı olarak katıldığı Cumhuriyetin 2. Yüzyılına bakış konulu söyleşi gerçekleştirdik.

10 Kasım da Erikli mahallesindeki ilkokulda Ata’mızı andık.

Aralık ayının 3. Haftasında burslarımıza katkı amacıyla yılsonu sergisi açtık.

23 Aralık günü Kubilay’ın katledişinin 92. Yıldönümünde öğrencilerimizi Menemen’e anma programlarına götürdük.

Araştırmacı yazar Uğur Mumcu’nun Cumhuriyet düşmanları tarafından katledişinin yıldönümünde derneğimizde anma programı düzenledik.

Depremzedelere yardım kapsamında Genel merkezimizin başlattığı yardım kampanyasına şube olarak 21 Bin 500 lira yardım ettik. “

19 Mart Pazar günü Çamlık Kafede kahvaltı düzenleyeceklerini söyleyen ADD Şube Başkanı Zeynep Yeşiltaş, kahvaltıdan elde edilecek geliri de şehrimize gelen depremzedeler için kullanacaklarını ifade etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.