Yunanistan Vizesi - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

Yunanistan Vizesi

Bu haber 15 Kasım 2022 - 12:29 'de eklendi ve 290 kez görüntülendi.

Türkiye’den Yunanistan’a gezi yapmak için gidecek Türk vatandaşları Yunanistan vizesi almaları gerekir. AB ülkesi olmanın yanında Schengen Bölgesi ülkesi olarak görülen Yunanistan Schengen ülkesinin vatandaşları haricinde diğer ülke vatandaşlarının vize almalarını istemektedir. Yunanistan’a seyahat etmeyi düşünen Türk vatandaşı Yunanistan vizesi alması zorunlu hale geldi. Yunanistan vizesi başvurusu yapacak kişiler, Yunanistan Konsolosluğu veya Yunanistan Konsolosluğu tarafından vize konularında vatandaşlara yardımcı olması için görev verdiği vize merkezleri aracılığıyla vize başvuruları yapılmaktadır. Türkiye’den Yunanistan’a gidecek Türk vatandaşlarından Umuma mahsus pasaportu olanlar yaptıkları vize başvurularını Yunanistan Konsolosluğu değerlendirmeye alır. Yunanistan seyahatinin amacı ney ise ona uygun olan vize türünün evrakları hazırlanır. Yunanistan vizesi için gerekli evraklar eksik olmayacak şekilde hazırlanması gerekir.

Yunanistan Vizesinin Özellikleri

Yunanistan vizesinin özellikleri, Yunanistan AB ve Schengen Bölgesi ülkesi olması nedeniyle, Schengen vizesi olan kişiler, yapacakları seyahatleri Yunanistan’dan başlatmaları durumunda bütün Schengen bölgesine dahil olan ülkeleri rahat bir şekilde gezebilirler. Yunanistan vizesi sahibi olanlar, Schengen bölgesi ülkelerini 90 gün kalacak şekilde gezebilmektedirler. Fakat Yunanistan vizesine ilk defa başvuru yapacaklara kısa süreli Yunanistan vizesi verilir. Daha sonra yapacakları Yunanistan seyahatlerinde 90 günlük süreyi tamamlamış olurlar. Yunanistan vizesinin kullanılması vizenin süresine ve seyahatin sıklık oranına göre değişmektedir.

Yunanistan Vize Başvuru formu

Yunanistan vizesi alacak bireyler vize başvurularını yapmadan önce Yunanistan vize başvuru formunu doldurması gerekir. Yunanistan vize başvuru formu Yunanistan Konsolosluğu tarafından hazırlanan resmi bir evraktır. Yunanistan Konsolosluğu tarafından hazırlanan vize başvuru formu, doldurulurken yanlış bilgi verilmemesi ve doldurulma sırasında eksik olmayacak şekilde doldurulması zorunludur. Yunanistan vize başvuru evraklarının arasında vize başvuru formu da bulunması gerekir. Yunanistan vize başvuru formu Yunanca ve Türkçe olacak şekilde doldurulur. Formda bulunan bilgiler ile hazırlanan evraklardaki bilgiler eş değerde olması gerekir.

Yunanistan Vize Başvuru İşlemleri

Yunanistan vize başvuru işlemleri, Yunanistan seyahati yapmayı düşünen kişiler, Yunanistan vizesi almak için Yunanistan Konsolosluğu doğrudan vize başvurularını almaz. Fakat kısa uzun süreli Yunanistan vizesine başvuru yapacak bireyler, Yunanistan Konsolosluğu’na veya Yunanistan Konsolosluğu tarafından vize konularında yardımcı olması için yetki verdiği seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Yunanistan vizesi almak için ilk olarak Yunanistan vize başvuru formu doldurulması zorunludur. Seyahatin amacına göre belirlenen vize türünün evrakları hazırlanır. Evrakların hazırlanması sırasında Yunanistan Konsolosluğu web sitesi üzerinden veya telefonla vize randevusu alınır. Yunanistan vizesi için hazırlanan evraklar randevu tarihinde Yunanistan Konsolosluğuna teslim edilir. Burada vize başvurusu yapan kişinin biyometrik işlemleri yapılır. Bütün bu işlemlerden sonra Yunanistan vize başvuru işleminizi tamamlamış olursunuz.

Yunanistan Vizesi İçin Parmak İzinden Muaf Olanlar

Yunanistan vizesi için başvuru yapan kişiler, Yunanistan vizesi için hazırlanan evrakları konsolosluğa teslim ettiklerinde bazı biyometrik parmak izi alma işlemleri yapılır. Fakat Yunanistan vizesi için parmak izinden muaf olanlar bulunmaktadır. 12 yaşını tamamlamayan çocuklar, Yunanistan Konsolosluğu’nun biyometrik uygulamasından muaftırlar. Ülke veya hükümet liderleri ve ulusal yönetimde olan kişiler, biyometrik işlemlerine girmezler. Parmak izi alınmasını engelleyecek fiziki problemi olan kişiler biyometrik işlemlere tutulmazlar. 10 parmaktan az olan kişilerin kalan parmak sayıları kadar parmak izi alınır. Son 5 yıl içerisinde VIS yazılı vizesi olan kişiler de parmak izinden muaftırlar.

Giriş Sayısına Göre Yunanistan Vize Türleri

Yunanistan vize türleri, Yunanistan vizesine başvuru yapan kişinin Yunanistan’a yapacağı seyahatin sayısına ve nedenine bağlı olarak farklı şekilde olur. Giriş sayısına göre Yunanistan vize türleri şunlar olmaktadır.

l Yunanistan tek girişli vize türü

l Yunanistan çift girişli vize türü

l Yunanistan çok girişli vize türü

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

casino siteleri slot siteleri
fotos de mujeres hermosas en la playasister in law saves my marriagejulia osten viral video

pet shopKedi mamasıKöpek maması