YOLUN SONUNDA SPORTİF AŞ GÖZÜKÜYOR

YOLUN SONUNDA SPORTİF AŞ GÖZÜKÜYOR

ABONE OL
15 Kasım 2023 10:50
YOLUN SONUNDA SPORTİF AŞ GÖZÜKÜYOR
2

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Bandırmaspor Onursal Başkanı gazetecilere verdiği iftar yemeğinde gündemi meşgul eden şirketleşme konusunda bilgi verdi. Yeni spor yasası ile Bandırmaspor Kulübünü sürdürebilir olmadığını söyleyen Onur Göçmez, bu sistemle devam edilecek ise artık ben yokum dedi.

Yeni sistemde kulüp derneklerinin İçişleri Bakanlığına değil, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olacağını belirten Göçmez “ Önümüzde iki yol gözüküyor. Birincisi AŞ olup kulüp hisselerini satmak, ikincisi ise Kulübün Futbol Lisansını bir Sportif AŞ şirketine süreli olarak devretmek. Bu konuda kararı Bandırmaspor Kulübü genel Kurulu verecektir.

Mevcut sistemle kulübün sürdürebilir olmadığı ortada. Devamlı borçlanarak devam edemeyiz. Bu borçların yüzde 90’ı bana ait olan borçlar. Zamanı gelince tabii ki paramı alacağım. Şimdi beni alkışlayanlar o zaman küfür edecekler. Ancak bu sistemde artık ben olmam.”

Yeni sistem için yönetim kurulu olarak uzun bir süredir araştırmalar yaptıklarının altını çizen Bandırmaspor Kulübü Onursal Başkanı Onur Göçmez “ bu şirketleşme çalışması geçmiş dönemlerdeki şirketleşme gibi değil. Bandırmaspor AŞ olup hisselerini birilerine satmayacağız. Genel kurul da onay verirse, Bandırmaspor Futbol Lisansını bir Sportif AŞ şirketin süreli olarak devredeceğiz. Bu Sportif AŞ şirketi aktif ve pasifleri ile Futbol Lisansını devralacak. Yönetimin çoğunluğu Bandırmaspor Kulübünde olacak. Bandırmaspor’un adı, rengi, arması ve şehri değiştirilmeyecek. Bu sistemde amaç Bandırmaspor’un yaşatılmasıdır. “ dedi.

Gelen soruları yanıtlayan Onur Göçmez, play of şanslarının devam ettiğini, stadın ışıklandırılması konusunda herhangi bir gelişme olmadığını, otopark ücretleri konusunda yeni bir çalışma yaptıklarını söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.