YÖK BAŞKANI ÖZVAR BANÜ’DE

YÖK BAŞKANI ÖZVAR BANÜ’DE

ABONE OL
2 Temmuz 2024 13:49
YÖK BAŞKANI ÖZVAR BANÜ’DE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) 23. Üst Kurul Toplantısı için Bandırma’ya geldi. 1Temmuz 2024 Pazartesi günü gerçekleştirilmesi planlanan TÜB 23. Üst Kurul Toplantısının yanı sıra Üniversitemizde bir dizi programa teşrif edecek olan Prof. Dr. Erol Özvar’ı Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Boz karşıladı. Karşılamada Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Serel, Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş, Prof. Dr. Ebru Kaya Mutlu ile Genel Sekreter ve idari yöneticiler hazır bulundu.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar daha sonra Üniversite Senato Toplantısı’na katılarak akademik yöneticilerimizle bir araya geldi ve önemli konuları ele aldı. Özvar’a Senato Toplantısında YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Naci Gündoğan, Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu ve Prof. Dr. Hüseyin Karaman eşlik etti.

Toplantıda YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Üniversitenin genel durumu, akademik başarılar ve geleceğe yönelik hedefler hakkında detaylı bir değerlendirme yaptı. Ayrıca, Üniversitenin güçlü yönleri ve geliştirilmesi gereken alanlar üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Prof. Dr. Erol Özvar toplantı sırasında Üniversitenin akademik ve bilimsel çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve desteklediklerini belirterek, Üniversitemizin ulusal ve uluslararası alandaki başarılarının artırılmasına yönelik her türlü çabayı destekleyeceklerini vurguladı. Prof. Dr. Erol Özvar konuşmasında “Ülkemizin en büyük ve en nitelikli beşeri sermayesi üniversitelerimizde şekilleniyor. Bu önemli bir imkân ve aynı zamanda da büyük bir mesuliyet. Üniversitelerimizin bu sorumlulukla, bu bilinçle hareket etmesi ülkemizin istikbali açısından çok önemli. Biz Yükseköğretim Kurulu olarak üniversiteler için varız. Üniversiteler Yükseköğretim Kurulu için değil Yükseköğretim Kurulu üniversiteler için var” ifadelerini kullandı. Özvar, konuşmasının ardından Üniversite senato üyelerini dinledi.

Senato Toplantısı’nın ardından Özvar, Denizcilik Fakültesini ziyaret etti ve incelemelerde bulundu. Fakültenin laboratuvarlarını ve simülatörlerini gezerek denizcilik alanında öğrenim gören öğrencilerle sohbet eden ve akademisyenlerimizden bilgi alan Özvar, simülasyonda İstanbul Boğazı’nda seyretmekte olan bir yük gemisinin kaptanlığını yaptı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, bugünün Denizcilik ve Kabotaj Bayramı olduğuna dikkat çekerek “1 Temmuz Kabotaj Bayramımız kutlu olsun. Türkiye olarak üç tarafı denizlerle kaplı bir ülke konumundayız. Denizlerimizden istifade etmek bakımından üniversitelerimize fevkalade önemli roller düşmektedir. Bugün Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde bulunuyoruz ve bu üniversitemizin çok kıymetli fakültelerinden bir tanesini geziyoruz. Bu fakülte Denizcilik Fakültemiz” ifadelerini kullandı. Ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Boz, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar’a gemi kaptanı şapkası hediye etti. Kendisinin de denizci çocuğu olduğunu belirten Özvar, “Benim babam da Denizcilik İşletmelerinden emekli bir denizci. Çocukluğumun şehir hatları gemisinde geçtiğini söyleyebilirim. Müsaadenizle bu şapkayı babama hediye edeceğim.” dedi. Özvar daha sonra Tıp Fakültesini ve laboratuvarlarını gezerek akademisyenlerden Fakültenin son durumu hakkında bilgi aldı.

Denizcilik Fakültesi ve Tıp Fakültesi ziyaretlerinin ardından Özvar, uluslararası misafir öğrencilerinin  de yer aldığı bir grup öğrenci ile bir araya geldi ve bir süre sohbet ettiler. Öğrencilerle sohbetin ardından TÜB 23. Üst Kurul Toplantısı, Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında gerçekleştirildi. Özvar’a TÜB 23. Üst Kurul Toplantısı’nda, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Naci Gündoğan, Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu ve Prof. Dr. Hüseyin Karaman eşlik etti.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.