YILMAZ'DAN BANDIRMA'DA SABAH MESAİSİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

YILMAZ’DAN BANDIRMA’DA SABAH MESAİSİ

Bu haber 02 Temmuz 2022 - 15:10 'de eklendi ve 1.264 kez görüntülendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, sabah saatlerinde geldiği Bandırma’da Livatya Mevkii’nde yapımı devam eden Biyolojik Arıtma Tesisi Şantiyesi’ndeki çalışmaları inceledi. Burada basın mensuplarına projeyle ilgili bir brifing verilmesinin ardından açıklamalarda bulunan Yılmaz daha sonra 100. Yıl Mahallesi’nde yapımı devam eden Su Terfi İstasyonunu inceledi. Yılmaz son olarak da yine aynı yerde bulunan Katı Atık Aktarma İstasyonunu ziyaret ederek burada yapılan çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi. 

Bandırma’nın Livatya Mevkii’nde Avrupa Birliği fonları ile yapılmakta olan Bandırma Atık Su Arıtma Tesisi çalışmaları hızla sürerken, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bu sabah tesisin şantiyesine ziyarette bulunarak hem çalışmalar hakkında bilgi aldı hem de basın mensuplarını bilgilendirdi. Bandırma’da 8,8 milyon Euro’luk kısmı Avrupa Birliği Fonlarından, 1,6 milyon Euro’luk kısmı ise ulusal katkılarla yapılmakta olan Bandırma Atıksu Arıtma Tesisi Projesi hızla sürüyor. WYG İnternational Danışmanlık Limited Şirketi, EPTISA Mühendislik ve Müşavirlik Ltd. Şti ve EPTISA Servicios de Ingenieria S.L. konsorsiyumu tarafından gerçekleştirilmekte olan inşaatlar hakkında bilgi alan Başkan Yılmaz, basın mensuplarına da açıklamalarda bulundu.

ESKİ ORDONAT ARAZİSİ’NE YAPILACAK PROJEYİ KAMUOYUNA AÇIKLAYACAĞIZ.

Başkan Yılmaz, “Nasip olursa 2023’ün ilk çeyreğinde proje hayata geçecek. Ben de bunu yapabiliyor olmanın haklı gururunu Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yaşıyorum. Çünkü sizler bizden daha iyi bilirsiniz. İhmal edilen fakat yüzde yüz yapılması gereken bir projeydi. Bandırma’nın bütün atık suyu belirli bir merkezde toplanıp derin deşarj ile denize salınıyordu. Aynı hatları kullanarak çoğunlukla yenileyeceğiz. Bandırma’nın çeşitli yerlerinde yağmur suyu için yapılan kanallara vatandaşlar yaptıkları binaların tuvalet giderlerini bağlamışlar. Oradan da sızıntılar oluyor. Burası bittikten sonra yine şehir içinde biraz toz toprak olacak ama 6 km’lik 8 km’lik ayrı hatlar yaparak o bağlantı yerlerini bağlayacağız. Bu arıtma tesisi son teknoloji ve yapılması gereken her şey içerisinde mevcut. Bandırma’nın 20-30 senesini kurtaracak bir tesis olarak yapılıyor. İnşallah Çevre ve Şehircilik Bakanımızı da Bandırma’ya davet edip çalışmalarımızı aktaracağız. Bu proje bittikten sonra buranın peyzaj düzenlemesi yapılacak ve Livatya’da kesinlikle denize girilebilecek. Biz Bandırma’da büyük yatırımlar yapıyoruz. İnsanların gözüyle gördüğü kent mobilyalarını değiştirme şeklinde değil ama. Mesela buradaki arıtma tesisi projesi bitince Livatya’daki sahil yolunu da yapacağız beraberinde. Balıkçı barınağı ile ilgili çalışmalarımızı da yaptık. Gerekli izinlerimizi alabilirsek Dutlimanı’na taşıyacağız Balıkçı Barınağını. Son Kurşun Anıtı tamamen millet parkı haline dönüşecek. Bir de bizden önce Büyükşehir Belediye Başkanımızın satın aldığı Eski Ordonat Arazisini, bugün yine Bandırma Belediye Başkanımız Tolga Tosun ile konuştuk. Pazartesi günü yine konuşacağız. Kamuoyunun huzuruna çıkarak açıklayıp oradaki projeleri de başlatacağız. Bunlar birbirini finanse edecek projeler. Bandırma’dan elde edilen herşeyi Bandırma’ya geri vermek için fazlasıyla uğraşıyoruz. Bandırma bunu hak ediyor” dedi.

YILMAZ : BANDIRMA’YA ŞEHİR İÇİNDE GÖZÜKMEYEN AMA KENT İÇİN ÖNEMLİ, BÜYÜK YATIRIMLAR YAPIYORUZ

Şantiye sahasındaki incelemelerin ardından 100 Yıl Mahallesi’nde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Katı Atık Terfi İstasyonuna giden Başkan Yılmaz burada da yaptığı açıklamalarında, ” Bandırma yıllarca çöpünü şehrin Ayyıldız Mahallesi’nde depoladı. Günlük 180 ton civarında çöp açık alanda depolanıyormuş. Biz şimdi bu malzemeyi buradaki Katı Atık Aktarma İstasyonu ile 185  ton civarındaki çöpü 25 tonluk Tırlarımızla Balıkesir’de bunu enerjiye çeviren tesisimize götürüyoruz. Balıkesir kenti atığını enerjiye dönüştüren bir şehir. Bandırmamız bizim en önemli ilçelerimizden biri. Önce vahşi depolama alanlarını kapattık. Bütün çöpleri Balıkesir’e taşımaya başlayarak enerjiye dönüşümünü gerçekleştirdik. Şimdi kanalizasyon çalışmalarını yapıyoruz. Bandırma’da şehir içinde gözükmeyen ama şehir için çok büyük olan yatırımlar yaptık. Bunlar da bittiği zaman şehrin içerisindeki projelere geçeceğiz. Kent Mobilyaları gibi, sahil gibi, Son Kurşun Anıtı ve çevresini düzenlemek gibi. Bu konularda ilçe belediyemizle görüştük. Bir yandan Organize Sanayi yapılıyor. Onunla da ilgili çalışmalar sürüyor. Üniversitemiz var artık. Şehir göç almaya devam ediyor. Konut sorunu ile ilgili Bakanımızla görüştük. Hem TOKİ inşaatları hem de Belediye bünyesindeki arsaları hak ettiği şekilde değerlendirerek Bandırma’nın hak ettiği şekilde büyümesini nüfusun artışına ve istihdama paralel olarak yapıyoruz” dedi.

Başkan Yücel Ylmaz’a Bandırma’daki incelemelerinde Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, BASKi Genel Müdürü İzzet Günal, Balıkesir Büyükşehir Belediye Güney Marmara Bölge Koordinatörü İbrahim Koman, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Soner Koçoğlu ile Ak Parti Bandırma Yönetim Kurulu Üyesi Barış Bilici de eşlik etti.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .