YAZ KUR’AN KURSLARI 27 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

YAZ KUR’AN KURSLARI 27 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Bu haber 23 Haziran 2022 - 9:16 'de eklendi ve 191 kez görüntülendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından okulların tatile girmesiyle her yıl açılan Kur’an kursları bu sene 27 Haziran’da açılıyor.

Konu hakkında Şehir Gazetesine açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Halil Şekerci, yaz Kur’an kurslarının 26 Ağustos’ta sona ereceğini söyledi. 4 yaş üstü çocukların yaz Kur’an kurslarına katılabileceklerini ifade eden Müftü Halil Şekerci “Bandırma’da tüm camilerimizde ve Kuran kurslarımızda yaz kurslarımız açılacak. Bu kurslara katılabilmek için ailelerin cami imamlarına başvuruda bulunmaları gerekiyor. Kurslarımızda kız erkek ayrımı yoktur.

Yaş gruplarına göre 3 farklı eğitim programı

Yaz Kur’an Kurslarında bu yıl ilk defa öğrencilerin yaş gruplarına göre öğretim programları hazırlandı. Bu kapsamda eğitimler üç farklı kategoride gerçekleştirilebilecek. 4-6 yaş grubuna yönelik öğretim programı, 48-72 ay arasındaki çocuklar ve gençlere yönelik öğretim programı ve 14-22 yaş arası gençlere yönelik öğretim programı olacak. Çocuklarımıza günde 3 saat Kur’an-ı Kerim dersi, Temel Dini Bilgiler ve değerler eğitimi verilecek.”

Kurslar 2 ay sürecek

27 Haziran’da başlayacak Kur’an kurslarının 2 ay süreceğini belirten İlçe Müftüsü Halil Şekerci “Kurslarımız 26 Ağustos’ta sona erecek. Bu kurslarımızdaki temel amaç çocuklarımıza Kur’an-ı Kerim’i ve dinimizi öğretmek, çocuklarımızın cami ve imamlarla tanışmasını sağlamak ve aziz Peygamberimizi çocuklara tanıtmak olacaktır.

Kur’an Kurslarının çocuklarımızın üzerinde büyük bir önemi olduğunu biliyoruz. Büyüdüklerinde Kur’an kurslarında öğrendiklerini rehber olarak kullanacaklarını biliyoruz. Böylece hayatları boyunca dini en doğru şekilde yaşamalarına vesile olacaktır. “ Dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .