YAYA ÖNCELİĞİ KAMPANYASI İÇİN UYGULAMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

YAYA ÖNCELİĞİ KAMPANYASI İÇİN UYGULAMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu haber 29 Eylül 2022 - 14:47 'de eklendi ve 336 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığının ülke genelinde hayata geçirdiği ” Yaya önceliği kampanyası ” çerçevesinde Şehit Süleyman Bey İlkokulu önünde uygulama gerçekleştirildi. uygulamaya İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Emniyet Müdürü Soner Duran, İlçe Jandarma Komutanı Mahir Mavi katıldılar.

Okuldan çıkan öğrencilerin ve vatandaşların yaya geçitlerini kullanmasını yaygınlaştırılması için yapılan uygulamada İlçe Kaymakamı Engin Aksakal “Önceki yıllarda olduğu gibi yaya önceliği kampanyası için bugün buradayız. Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşudur. Bilindiği üzere 26 Ekim 2018 tarihinde 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74’üncü maddesinde yapılan düzenleme ile “sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş haklarını vermek zorundadırlar” Dedi.

Uygulamada sürücülere yayaların geçiş üstünlüğü anlatıldı ve öğrenci ile velilere de yay geçidini kullanmaları gerektiği hatırlatıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

casino siteleri slot siteleri
fotos de mujeres hermosas en la playasister in law saves my marriagejulia osten viral video

pet shopKedi mamasıKöpek maması