YATAĞA BAĞIMLI OLAN HASTA BALIKESİR ATATÜRK ŞEHİR HASTANESİNDE ŞİFA BULDU - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

YATAĞA BAĞIMLI OLAN HASTA BALIKESİR ATATÜRK ŞEHİR HASTANESİNDE ŞİFA BULDU

Bu haber 06 Mayıs 2022 - 12:33 'de eklendi ve 503 kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da ikamet etmekte olan M. B. isimli hasta omurgasında metastaz gelişmesi sonucu hareket kabiliyetini yitirmiş, yatağa bağımlı bir şekilde hayatını sürdürmekteydi. Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Ortopedi Uzmanı Op. Dr. İrfan Tepe’ye ulaşan hasta ve yakınları muayene ve ameliyat için olumlu görüş aldıktan sonra Balıkesir’e geldiler. Gerekli muayene ve tetkiklerin ardından Ortopedi uzmanları Op. Dr. İrfan Tepe, Op. Dr. Ali Ertuğrul ve ekibi tarafından omurga ameliyatı başarılı bir şekilde yapılan hasta,ameliyattan sonraki gün hızla iyileşerek yürümeye başladı.

Hasta M.B. yaptığı açıklamada; “ Son bir aydır tamamen yatağa bağımlıydım. Dizlerimin üzerinde emekleyerek lavaboya ancak gidebiliyordum. Yaşadığım şehirde ve civar şehirlerde birçok doktora gittim hiçbiri ameliyat yapmaya yanaşmadı.Doktorum İrfanBey’e ameliyat olmak için 1500 km. yol geldim. Başka çarem yoktu. Allaha şükür ki artık tek başıma yürüyebiliyorum. Ben şimdi başka bir dünyaya geldim. Başta Atatürk Şehir Hastanesi doktorları İrfan Tepe ve Ali Ertuğrul olmak üzere, Ortopedi Servisi hemşire ve çalışanlarının ilgi ve güler yüzlüğünden dolayı herkese çok teşekkür ediyorum”, şeklinde konuştu.

Op. Dr. İrfan Tepe ise açıklamasında; “Hastanın tümör metastazına bağlı omurgasında (L5, S1) kırık vardı. Kırığa ve ağrıya bağlı olarak yaklaşık bir aydır yatağa bağımlı hale gelmişti. Türkiye’nin birçok merkezinde omurgaya metastaz yapmış onkolojik hastalar kaderine terk ediliyor. Herhangi bir cerrahi işlem uygulanmıyor ve hasta yatağa bağımlı hale geliyor. Kanser hastalarının yatağa bağımlı hale gelmesi onların moral-motivasyonunu düşürerekiyileşmesini neredeyse imkansız hale getiriyor. Biz hastanemizde Dr. Ali Ertuğrul ile beraber omurgaya metastaz yapmış hastaları çok rahatlıkla tedavi edebiliyoruz. Biz bu gibi hastalara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerdevertebraameliyatı yapan merkezlere gidip doktor aramasına gerek kalmadan hastanemizde tedavi olma imkanı sunuyoruz. Hastanemizde onkolojik vertebra operasyonlarını yapmaya başladık ve bunu halkımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle nitelikli ameliyatların yapılmasında her türlü destek ve imkanları sağlayan İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Mert ve Başhekimimiz Prof.Dr Volkan Yüksel’e teşekkürlerimi sunuyorum”, diyerek görüşlerini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .