YAŞLI ÇİFT EKMEKLERİNİ MİNARE TAMİRİNDEN KAZANIYOR

YAŞLI ÇİFT EKMEKLERİNİ MİNARE TAMİRİNDEN KAZANIYOR

ABONE OL
17 Kasım 2023 10:20
YAŞLI ÇİFT EKMEKLERİNİ MİNARE TAMİRİNDEN KAZANIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Hasan ve Selma Yalçın çifti minare tamiri ve boyası yaparak geçimlerini kazanıyor. Hasan Yalçın, 65 yıldır minare ustası olarak görev yaparken, eşi Selma Yalçın da 14 yıldan bu yana eşine yardımcı oluyor.
Yurdun değişik yerlerinde minare tamiri ve boyası yapan Yalçın çifti bu işi severek yapıyor. Pek çok insanın çıkmaya korktuğu minarenin en üst noktasını çıkan Selma Yalçın ve Hasan Yalçın, çalışmaları ile takdir topladı. Öğretmenler Mahallesinde Hacı Gürsesler Camiin minaresini tamir eden Hasan Yalçın çırak bulunmadığını söyledi. Eşinin de kendisine yardımcı olduğunu anlatan Hasan Yalçın,” 65 yıldır minare tamiri yapıyorum. Biraz zor gelmeye başladı. Ama gene de yapıyoruz. Çırak bulamıyorum. Çırak yok. Olmadığı için eşimde yardım ediyordu. O da şimdi başka işlere gidiyorum dedi. Olsun dedik biz de. Tek çalışıyorum. Yapabildiğimiz kadar. Bizden sonra bunu yapacak yok. Çırak da bulunmadığı için bırakacağız yavaş yavaş. Öğretmenler Mahallesinde minarenin tepesini değiştiriyorum. Hep ekmeğimizi bu işten kazandık” dedi. Eşine yardımcı olduğunu anlatan 4 çocuk annesi Selma Yalçın, “Eşim 65 yıllık ustadır. Ben de 14 seneden beri yardımcı oluyorum. İşlerimizde birlik beraberlik içinde çalışıyoruz. Ona yardımcı olmaya gayret ediyorum. Ek iş üzerine başka işlere atıldım. Ara sıra eşime de yardımcı oluyorum. Öğretmenler mahallesindeki bu işe başladık. Ona destek olmaya geldim” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.