YAŞASIN! ARTIK KENT KONSEYLERİ PLATFORMU BAŞKANIMIZ OLDU

YAŞASIN! ARTIK KENT KONSEYLERİ PLATFORMU BAŞKANIMIZ OLDU

ABONE OL
4 Ağustos 2023 09:57
YAŞASIN! ARTIK KENT KONSEYLERİ PLATFORMU BAŞKANIMIZ OLDU
3

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma gerçekten garip bir kent olmaya başladı. Kimin ne görevleri var, kimin ne yetkileri var anlamış değilim. Bu gariplikler içinde garip kişilikler de Bandırma’da öne çıkmaya, başka bir bakış açısıyla da öne çıkarılmaya başlandı. Fotoğraflarda öne çıkmaya çalışan tipler oldukça çoğaldı. Particilik adı altında rant mücadelesi arttı. Yıllardan bu yana Bandırma’da siyaset bitti diye yazan biri olarak şimdi ne düşünmeliyim bilmiyorum.

Birilerinin egoları öylesine tavan yaptı ki, Bandırma’yı kendilerinin oyun alanı olarak görmeye başladılar. Belediye Başkanı Tolga Tosun’un peşine takılan, onun gölgesinde palazlanmaya çalışan tipler bu kentte gündem olma noktasına gelmeye başladı. Tolga Başkanın böylesine kişilere neden prim verdiğini de gerçekten anlamış değilim.

Geçen hafta sonunda Bandırma’da Kent Konseyleri Platformu Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yasal bir statüleri olmayan, bütçeleri bulunmayan Kent Konseyleri’nin Bandırma’da toplanması bizlere bir lütuf gibi sunuldu. 100’e yakın Kent Konseyi Başkanı ve davetliler sponsor Bandırma Belediyesi’nin parasıyla yedi içti yattı. Dönem Başkanı olmak için çalmadık kapı bırakmayan Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat bu toplantıdan istediğini almış oldu. Bandırma’nın son zamanlardaki yükselen tek değeri olan Serdar Polat artık Kent Konseyleri Dönem Başkanı oldu. Bandırma’ya hayırlı olsun. Umarım egoları biraz olsun törpülenmiştir.

Peki, ülkenin bu kadar yiğit evladı Bandırma’da toplanınca kent olarak biz ne kazandık. Bu kentin halkından toplanan paralardan harcanan yüzbinlerce lira karşılığında Bandırma için ne gibi projeler hazırlandı. Bu paraları sadece Serdar Polat’ın egolarına mı kurban ettik? Tolga Başkan konuşmasında Kent Konseyleri belediyelerin yükünü hafifletiyor demesi sadece bana mı garip geldi bilmiyorum. Örneğin Bandırma Kent Konseyi Bandırma Belediyesi’nin hangi yükünü hafifletti merak ediyorum.

Genel kurul sonrasında tamamı CHP’li olan katılımcılar pankart açıp Akbelen’deki ağaç katliamını lanetlediler. Güzel, ben de bu konuda onlar gibi düşünüyorum. Lakin bu aslan sosyal demokrat katılımcılar Bandırma’da yiyip içtiler. Bandırma ile alakalı olarak protesto edecek bir konu bulamadılar sanırım. Hadi onlar Bandırma’yı tanımıyorlar. Sayın Kent Konseyleri Dönem Başkanımız Serdar Polat da bu kentteki çevre felaketleri için pankart açmaya neden gerek görmedi merak ettim. Hani şu televizyon ekranlarında bahsettiği çevre konularını diyorum! Mesela, fabrikalardan çıkan dumanı denize deşarj edilen atıkları, kenti kokuya boğan, dereleri kirleten kanatlı sektörünü, üç günde bir gelen dana yüklü gemilerin kokusunu, Gönen Çayı’nın kirletilmesini sanırım pek önemsemediniz. En değerli tarım arazileri üzerine inşa edilen OSB’ler sizleri
nedense pek ilgilendirmiyor herhalde.

Yahu boş ver Serdar Başkan, Bandırma kimin umurunda. Sen dönem başkanı olma etiketini adının önüne koydun ya gerisi senin için teferruattır. Yerel seçimlerde yaklaşıyor. Bu karambolda bir de Belediye meclis üyeliği kaptın mı, ya da Allah iyice yürü ya kulum deyip birde Başkan Yardımcılığı kaptın mı değme keyfine.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.