Visual Merchandising Nedir? - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

Visual Merchandising Nedir?

Bu haber 09 Ağustos 2022 - 16:54 'de eklendi ve 375 kez görüntülendi.

 

Visual Merchandising; dilimize ‘Görsel mağazacılık’ olarak da geçmiş olan bu terim perakende satış biçimi ile çalışan işletmelerde satışları mümkün olduğunca arttırmaya yönelik yapılan bir eylemdir.

Süpermarket, restoran, giyim mağazası gibi farklı çok sayıda sektör visual merchandising işlemini profesyonel biçimde ele alan kişiler işe alırlar. Bu sayede düzensiz, kötü görünen bir vitrinden ziyade müşteriyi içeriye doğru çekmeyi başaran bir işletmeye sahip olmak mümkün olmaktadır.

Visual Merchandising Ne Demek?

Visual merchandising ne demek, sorusunun yanıtını bir işletmenin ürün dizilimi, ürünlerin bir arada gösterdikleri uyumu arttırma ve göze hitap eden, içerisinde daha uzun süre vakit geçirme isteği uyandıran, dükkanın içerisine girme isteği uyandıran vb. her türlü düzenleme faaliyeti şeklinde vermek mümkündür.

Visual merchandiser olarak çalışan bir profesyonel mağazadaki hangi ürünlerin birbirine yakın durması gerektiğinden, vitrinde kullanılacak olan tasarıma kadar tüm işlemlere karar verirler. Bunun için bir visual merchandiser;

  • Mağazada bulunan ürünlerin analizini yapmak,
  • Hangi ürünlerin birbirinin yanında bulunması gerektiğine karar vererek bir raf planı oluşturmak ve tamamlayıcı ürünlere müşterinin göz atmasını sağlamak (makarna reyonu – sos reyonu, ceket reyonu – basic gömlek reyonu vb.),
  • Vitrin tasarımı (reklam afişlerinin düzeni, dışarıda ve vitrinin tam arkasında sergilenecek olan ürünlerin tasarımına karar vermek vb.),
  • Görselliğin ön plana çıkarılarak ürünün potansiyel müşteriyi cezbetmesini sağlamak,
  • Ürün veya kampanya sunumu,
  • Müşterinin seçim yapmasını kolaylaştırmak,
  • Müşteriyi mağazada daha uzun süre tutmaya yönelik çalışmalar yürütmek,
  • Son trendleri analiz ederek buna göre gerekli değişiklikleri yapmak gibi görevleri üstlenir.

Bu sayede potansiyel müşteriyi arttırma, hedef kitleyi arttırma, satışlarda artış, markanın algısını yüceltme ve daha iyi bir imaj çizmesini sağlama gibi sonuçlar alınmaktadır.

Profesyonel Visual Merchandiser

Profesyonel bir visual merchandiser ile birlikte hareket etmek işletmenin bu alanda profesyonel bir kimsenin gözünden yeniden değerlendirilmesini sağlamaktadır.

Eğer bir işletmede müşteri azlığı görülüyorsa, düzensiz bir çalışma biçimi varsa, yapılan hamleler bir sonuç vermiyorsa, çalışmalardan verim alınamıyorsa, işletmenin görsel olarak kötü bir algı hissi verdiği düşünülüyorsa ve tüm bu etkiler tersine çevrilmek isteniyorsa profesyonel bir visual merchandiser ile çalışmak tüm olumsuzlukları kısa sürede ortadan kaldıracaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .