VERDİĞİM SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUM - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

VERDİĞİM SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUM

Bu haber 26 Haziran 2020 - 11:11 'de eklendi ve 1.959 kez görüntülendi.

Pandemi sürecinde hayırseverler vasıtasıyla 200 aileye ulaştıklarını belirten Levent Mahallesi Muhtarı Netice Yalın, bu ailelere hem nakdi yardık hem de gıda koli yardımı yaptıkları ifade etti.

VERDİĞİM SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUM
Muhtarlık seçimlerinde mahalle sakinlerine verdiği sözlerin sonuna kadar arkasında olduğunu söyleyen Muhtar Netice Yalın “Göreve başladığım günden bu yana verdiğim bu sözleri yerine getirme çabası içinde oldum. Birçok sözlerimi de yerine getirdim ve getirmeye devam ediyorum.
Öncelikle mahallemiz sınırları içinde yer alan TepeüstüMevkisinin yollarının asfaltlanmasını sağlayarak orada yaşayan mahalle sakinimizi toz topraktan kurtardık. Muhtarlık çevresi ve Kartalkaya sitesi çevresinde istinat duvarları tehlike arz ediyordu. Buralara ve spor tesisleri yanındaki merdivenlere yaşlılarımızın kolay inip çıkmaları için tırabzanlar koyduk. Mahallemizde itfaiye araçları için yangın vanalarında eksiklikler vardı. Büyükşehir ile konuşarak mahallemize yangın vanaları tedarik edildi.”
MAHALLEMİZE YÜZLERCE FİDAN DİKİLDİ
Levent Mahallesinin geniş bir araziye yayıldığı ifade eden Netice Yalın “Mahallemizde çok az yeşil alanımız mevcut. Bunun için Bandırma Belediyesinden yardım istedik. Başkan yardımcısı Metin Ok Bey çok yardımcı oldu. Kendisine ve belediyeye teşekkür ediyorum. Düzenlediğimiz fidan dikimi etkinliği ile 450 fidan Gül Sokakta bulunan çocuk Parkı çevresine dikildi. Ayrıca 150 fidanı da mahalle sakinlerine dağıtarak yeşil alanlarımızı çoğalttık. Yine Eti Maden sahasının mahalle tarafı bölgesine Bin fidanı diktik.
Kadın bir muhtar olarak mahallemizde ikamet eden kadınlar ile beraber geziler düzenlemeye başladık. İlk gezimizi de Uludağ’a yaptık. Pandemi öncesinde kadın matineleri ile mahalle sakinlerini kaynaştırma adına adımlar attık. Emeğin en yüce değer olduğundan yola çıkarak mahalle sakinlerimizin ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri kurduğumuz Pazar ile değer kazanmasını sağladık. Bandırma’nın bütün mahallerinden kadınlarımız bu pazara ilgi gösterdiler. Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz bu pazarı tekrar hayata geçireceğiz. “
KAPALI PAZAR VE KREŞ MAHALLEYE CAN KATACAK
Şehir Gazetesine yaptığı açıklamalara devam eden Levent Mahallesi Muhtarı Netice yalın “Mahalle olarak kapalı bir Pazar yerine acil olarak ihtiyacımız var. Özellikle kış aylarında sıkıntımız büyük oluyor. Bandırma Belediyesinin projeleri içinde yer alan Kapalı pazarımız için zemin etüt çalışmaları tamamlandı. Kısa sürede proje yapım aşamasına geçecek. Aynen kreş içinde etütler bitti. Kreşimizde mahallemize can katacak.
BÜYÜKŞEHİRDEN AKILLI DURAKLAR İSTİYORUZ
Bilindiği üzere mahallemiz Bandırma’nın en çok rüzgar alan mahallesi. Hele kış aylarında şehiriçi ulaşım ve servis bekleyen vatandaşlar duraklarda beklerken büyük sıkıntı yaşıyorlar. Bu konuda Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden konu hakkında yardımcı olmalarını bekliyoruz. Levent Mahallesine kapalı akıllı duraklar konmasını istiyoruz. Ayrıca mahallemize yolcu taşıyan Ulaşım AŞ araç sürelerinin daha kısa aralıklar olmasını talep ediyoruz.
BANKAMATİK İHTİYACIMIZ VAR
Levent Mahallesinde bankamatik ihtiyacımız mevcut. Bu konudaki çabalarımız devam ediyor. Önce dilekçe vererek sorunu çözmeye çalıştık. Ancak çözüm bulamayınca imza kampanyası başlattık. Topladığımız imzaları Ziraat Bankası Bölge Müdürlüğüne ulaştırdık. “
Bandırma Belediyesinin Levent Mahallesi için çok çalıştığını belirten Muhtar Yalın” Temizlik İşleri ekipleri pandemi sürecinde tüm konteynerlerimizi temizledi ve onardı. Aynı gün için yerlerine koydu. Park ve Bahçeler ekipleri ürettikleri çiçeklerle mahallemizi güzelleştirdi. Özellikle gece saatlerinde araçlar mahalle içinde hız yapıyorlardı. Zabıta Müdürlüğünün koydukları hız önleme bariyerleri ile bu sorun çözüldü. Son durakta bulunan atıl barakalar yıkılarak kötü kokular son buldu. Tüm bu destekleri için Bandırma belediyesine teşekkür ediyorum. “ dedi.

Cemal ATABEY

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel