VEFALI OLMAK VE MEHMET ATAK!

VEFALI OLMAK VE MEHMET ATAK!

ABONE OL
22 Şubat 2024 21:46
VEFALI OLMAK VE MEHMET ATAK!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Bandırma delege ve ilçe başkanlığı seçim sürecini hatırlarsınız. Cumhuriyet meydanın dili olsa da konuşsa, neler yaşandı neler oldu. Kavgalar, hakaretler, saldırılar, havalarda uçuşan sandalyeler ben de dahil olmak üzere oy kullanmak için bir tek sopa yemediği kalan partililer, birbirlerine düşman gibi bakan beyazlarla, maviler…

İşte sen böyle bir savaşın içinden çıkarak ilçe başkanı seçildin Ey Mehmet Atak! Kısaca Tolga Tosun olmasaydı sizler o makamda yoktunuz. Sana o makamda oturman için maddi manevi destek veren tüm imkanlarını seferber eden Bandırma Belediye Başkanı Sayın Tolga Tosun’dur. Eğer Tosun sizlere ciddi destekler vermeseydi arkanızda durmasaydı şu anda oturduğun koltukta Dursun Mirza’nın adayı Cemal Adıgüzel vardı. Sen o koltuğa taraf olarak Tolga Tosun’un adayı olarak oturmana rağmen Tolga Tosun’a hiç sahip çıkmadın. CHP’li bir belediye başkanına Bandırma’daki trol bir ekip tarafından devamlı salıverilen iğrenç, çirkin karalama kampanyalarına tehditlere, şantajlara apartman kapılarına bırakılan gazete kupürlerine her türlü algı operasyonlarına CHP ilçe başkanı olarak hep sessiz kaldın. Yaşananlarla ilgili en ufak bir açıklama yapma ihtiyacını duymadın. Asıl daha onur kırıcı olanı ise Tolga Tosun hakkında bilinçli olarak çıkarılan karalama kampanyalarının içinde olan arkadaşların elini havaya kaldırdın. Neymiş efendim biz partiliyiz, kim olursa olsun fark etmez gibi söylemler.

Ama kazın ayağı hiç de öyle değildi Ey Mehmet Atak! Sizler oralara normal bir seçimle tek listeyle değil kavgaların kargaşaların içinden çıkarak geldiniz. Doğru mu? Doğru…

Peki o zaman Tolga Tosun’un sistematik bir şekilde harcanmasını niçin seyrettiniz? Senin başkanın genel merkez tarafından yok sayılıyor, sen hala o koltukta oturuyorsun. Bak kardeşim! size 2019 yılından vefalı olmakla ilgili bir örnek vereyim belki hatırlarsınız. Dursun Mirza’ya adaylık gelmeyince dönemin ilçe başkanı olan Niyazi Yeloğlu ve ekibi takdir edilecek bir siyasi duruş göstererek “biz Dursun başkanla geldik, Dursun başkanla gideriz” diyerek ilçe yönetiminden istifa ediyor, Tolga Tosun’un seçim çalışmalarına bile katılmayarak Mirza’ya olan bağlılıklarını göstermiş oluyorlardı. Ey Mehmet Atak! ya sen, bir türlü oturduğun koltuğa kıyamıyorsun, Tolga Tosun’a vefanı gösteremiyorsun. İlginç bir siyasi duruş sergiliyorsun, en azından işini gücünü bırakıp kavgaların içinden geçerek senin beyaz listene oy veren yüzlerce parti üyesine saygı göstermeli, gereğini yerine getirmeli, ben Tolga başkanla geldim, onunla gidiyorum demelisin.

Evet son söz olarak maalesef adamın dibini oydular, arkasından çirkin, iğrenç iftiralar attılar her zaman demokrasiden sandıktan yanayız diyerek genel merkezin Bandırma için almış olduğu ön seçim kararı neden uygulanmadı?.. sonrasında yok efendim Tolga’y la Dursun’un arasındaki buzlar erimişmiş, barış sağlanmışmış!!! Bu da sergiledikleri son ayak oyunu yerler mi?
YEMEZLER, YEMEZLER YEMEZLER!
Serhat Ozar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.