VATANDAŞLAR ARTIK İKİ PARTİYE MAHKUM DEĞİLLER - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

VATANDAŞLAR ARTIK İKİ PARTİYE MAHKUM DEĞİLLER

Bu haber 07 Nisan 2021 - 9:24 'de eklendi ve 1.182 kez görüntülendi.

 

Gelecek Partisi İlçe Başkanı Burhan Deniz, hem ülkede hem de Bandırma’da vatandaşların AKP ve CHP ‘ye mahkum duruma geldiklerini belirterek “Artık ülkede bir Gelecek Partisi gerçeği var.  Gelecek Partisi hem iktidardan hem de muhalefetten memnun olmayan vatandaşların birleşeceği ve iktidara yürüyeceği parti konumuna gelmiştir. “ Dedi.

Gelecek Partisi’nin insan odaklı bir parti olduğunun altını kalın çizgilerle çizen Başkan Burhan Deniz “Siyasetimizin öznesi ve muhatabı sadece insandır. Bu çerçevede partimizin temel amacı insan onurunun korunmasıdır. İnsan onuru iç siyaseti, ekonomik ve kültürel düzenimizin de, dış politikamızın da temelini teşkil ediyor. Partimizin siyaset yapımında yönetim ilkesi milletimizin her bir ferdini hiçbir ayrım gözetmeksizin partimizin doğal üyesi kabul eden kapsayıcılık ilkesidir. Etnik, dini ve mezhebi kimlik ayrımlarına dayalı yaklaşımlara karşı toplumun her kesimini ve bireyini kapsayan bir siyasi anlayışın sözcüsüdür Gelecek Partisi.

Siyasi uygulama ilkemiz ortak akıl ve katılımcılıktır. Siyasal sistem tercihimiz hayatın her alanına yansıyan katılımcı demokrasidir. Siyasi davranış ilkemiz ahlaki tutarlılık ve şeffaflıktır. Ekonomik alanında temel hedefimiz verimlilik, üretkenliği ve gelir dağılımında adaleti sağlayacak sürdürülebilir kalkınmadır. Dış politikamızdaki temel ilkemiz ise çok boyutlu barış diplomasisidir. “

BANDIRMA’DA 1 HAFTA İÇİNDE ÖRGÜTLENDİK

Bandırma’da örgütlenmelerinin sadece 1 hafta içinde olduğunu belirten Gelecek Partisi İlçe Başkanı Burhan Deniz “Başkanlık görevini aldıktan sonra ben daha kimseyi aramadan çok sayıda kişi bana ulaşarak bu dava içinde görev almak istediklerini söylediler. Bir hafta içinde 65 kişilik yönetim kurulumuzu oluşturduk. İktidarın bir erken baskın seçim yapmasını düşünerek hemen olağan kongremizi gerçekleştirdik.

Örgütlenme çalışmalarımızı tamamlayarak hemen saha çalışmalarımıza geçtik. Hedef kitlelerimize ulaşarak, partimizi tanıtma adına siyaset yapmaya başladık. İktidarı hedefleyen bir parti olarak sahada kitlelerle buluştuk. Dil, din, ırk ayrımı yapamadan her bir vatandaşa dokunmaya çalıştık.

BANDIRMA’DA EN AKTİF SİYASİ PARTİ OLDUK

Kısa bir süre önce kurulmamıza karşın Bandırma’da en aktif çalışan parti olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Halkın geri dönüşleri bizler için oldukça cesaret verici durumda. Bu da kendimizi, partimizi halka iyi ve doğru anlattığımızı gösteriyor. Ancak Bandırma’da siyasi tercihler bugüne kadar hep AKP ve CHP arasında olmuş. Bu mahkumiyeti Gelecek Partisi yıkacak. Siyasi tıkanıklığı Bandırma Gelecek Partisiyle aşacak. Bandırmalılar artık AKP ve CHP dışında başka bir alternatif parti olduğunu görecekler. “

VERİLEN SÖZLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Yerel seçimlerde AKP ve CHP’nin birçok seçim vaatlerinde bulunduğunu belirten Başkan Deniz “Bizler bu vaatlerin mutlaka takipçisi olacağız. Ülkeyi yöneten AKP’nin ve Bandırma’yı yöneten CHP’nin seçim sathında verdiği sözlerin tutulmasını bekliyoruz. Balıkesir’in büyük şehir statüsüne geçmesiyle Bandırma birçok gelir kalemini kaybetti. Ancak Büyükşehir ne yazık ki Bandırma için hiçbir projesini hayata geçirmedi. Bandırmalılar olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin bu kent için bir şeyler yapmasını bekliyoruz.

Bandırma’da siyaset, geçmiş dönemde kutuplaşma üzerinden yapılmış. Bu dönem siyasette nispeten bir yumuşama olsa da temel olarak kutuplaşma devam ediyor. Bizler siyasette böylesi bir kutuplaşmayı kabul etmiyoruz. Gelecek Partisi siyasette ayrışmayı değil birleştiriciliği öne çıkaracak. Bandırma bundan sonra Gelecek Partisi ile farklı bir siyaset anlayışıyla tanışacak. “

PANDEMİ ESNAFIN ÜZERİNDEN SİLİNDİR GİBİ GEÇTİ

Bir yılı aşkın bir süredir Dünya’yı etkisi altına alan Covit19 salgınının en çok küçük esnafı etkilediği söyleyen Burhan Deniz “pandemi bu dönemde küçük esnafın üzerinden silindir gibi geçtiğini görüyoruz. Bu dönemde ne yazık ki iktidar küçük esnafın değil büyük şirketlerin yanında olmayı tercih etti. Sadece verilen borç krediler ve onları erteleyen tedbirlerle esnafın ayakta kalma şansı tabi ki olmadı. İktidarın esnafa destek noktasında sınıfta kaldığını rahatlıkla ifade edebilirim.

Basılan 200 milyar liranın çok küçük bir kısmı esnafa borç kredi olarak dağıtıldı. Geri kalan kısım ise büyük şirketlere aktarıldı. Bu süreçte 200 Milyar liranın hiç değilse yarısı esnafa dağıtılsaydı, esnafların ayakta kalma şansları olabilirdi. Restoranlar ve içkili mekanlar tamamen kaderlerine terk edildiler. Covit19 virüsü esnafı öldürürken büyük şirketlere dokunmadı.

Pandemi sürecinde işten çıkarmalarını önleme adına çıkarılan Kısa Çalışma Ödeneği kaldırıldı. Artık işten çıkarılmalar hız kazanacak. Ülkedeki işsizlik daha da artacak. Esnafın kredi ödemeleri başlayınca kepenkler de kapanacak.”

HERKESİ GELECEK PARTİSİ SAFLARINA DAVET EDİYORUM

Gelecek Partisi İlçe Başkanı Burhan Deniz siyasetten umudunu kesen herkesi Gelecek Partisi saflarına katılmaya davet ederek “Tüm bu siyasi olumsuzluklar içinde halk kendilerine umut olabilecek bir parti arıyor. AKP 20 yıldan bu yana ülkeyi yönetiyor. Ülkenin geldiği nokta ne yazık ki ortada. Güven verecek bir muhalefet ise ortada gözükmüyor. Bu siyasi boşluğu Gelecek partisi olarak dolduracağımızı söylüyoruz. Bizler halk için umut olmaya talebiz. Halk bize güvensin ve destek olsun. Siyasetten umudunu kesen herkesi Gelecek Partisinde siyaset yapamaya davet ediyoruz. “dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.